bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,637.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,836.24
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $332.93
Ana SayfaKripto Para HaberleriCover Saldırıya Uğradı, Saldırganlar En Az 40 Kentilyon Token Bastı

Cover Saldırıya Uğradı, Saldırganlar En Az 40 Kentilyon Token Bastı

Kısa süre önce DeFi protokolü Yearn.Finance ile birleşen ve başka bir merkeziyetsiz finans protokolü olan Cover, saldırıya uğradı ve istismar edildi.

COVER Protocol

Yapılan araştırmalara göre, saldırganlardan biri protokolün akıllı sözleşmelerindeki bir hatayı kullanarak en az 40 Kentilyon COVER tokenı bastı. Yapılan araştırmalara göre basılan bu oran, tokenın saldırı sırasındaki yaklaşık fiyatı ile 11.826 Kentilyon Dolar değerinde.

Ayrıca saldırganlar, en az 5 Milyon Dolar değerinde COVER token satmayı başardılar. CoinMarketCap verilerine göre COVER tokenının fiyatı gerçekleşen saldırıdan sonra hızlı ve keskin bir şekilde düştü.

Saldırının ardından kripto para borsası Binance, tüm COVER alım satım çiftlerinin alım satımını ve COVER depozitolarını askıya aldı.

Saldırıdan saatler sonra saldırganlardan biri tasfiye edilen 3 Milyon Dolar’ı protokole iade etti. Parayı iade etmek için önce COVER’ı ETH‘ye çevirdiler ve bir mesajla (Bir dahaki sefere, kendi pisliğinizle ilgilenin) iade işlemini gerçekleştirdiler.

Saldırganlar daha sonra kalan basılan COVER tokenlarını, yani 40 Kentilyon’dan fazlasını yaktı. Başka bir deyişle, Uniswap ve Sushiswap kullanarak yalnızca 72.900 COVER token satabildiler ve kalanlarını da yaktılar.

Protokol, olayı hala araştırdığını söyledi ve;

“Suistimal artık mümkün değil. Lütfen COVER tokenlarını satın almayın ve likiditenizi Sushiswap üzerindeki COVER / ETH havuzundan kaldırın” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.56%
$41,637.00
$1,482.28
Ethereum (ETH)
5.8%
$2,836.24
$164.50