bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,428.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,217.14
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $575.84
Ana SayfaKripto Para HaberleriCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Blok Zincir Sözlüğü Serisine Başladı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Blok Zincir Sözlüğü Serisine Başladı

Özellikle 2020 senesinde toplumun büyük bir kısmının artık duymaya alıştığı kripto para ve blok zinciri terimleri günden güne popülaritesini artırıyor.

Ülkemizde de bu terimler artık çoğu kişinin bildiği ya da aşina olduğu terimler haline geldi. Bununla birlikte devletin de bu terimlerle oldukça ilgili olduğu görülüyor. En son geçtiğimiz Pazartesi günü haberini sizlerle de paylaştığımız gibi Hazine ve Maliye Bakanlığı kripto paralar ile ilgili bir açıklamada bulunmuştu ve açıklamada;

“Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz. Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında; Merkez Bankası, BDDK, SPK ve ilgili diğer kurumlarla işbirliği halinde çalışmalar yürütülmektedir.” ifadeleri yer almıştı.

Şimdi ise Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi;

”Son dönemlerde gündemden düşmeyen blok zinciri terimini anlamak için gelin önce terminolojisini inceleyelim. Blokzincirle ilgili sıkça duyduğunuz terimlerin anlamlarını öğrenebileceğiniz #BlokzincirSözlüğü serimiz başlıyor’‘ diyerek bir tweet serisine başlayacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından paylaşılan bu tweet’te; Satoshi Nakamoto, blok zinciri, blok ve düğüm terimleri ve bunların açıklamaları yer aldı.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.28%
$49,428.00
$1,621.24
Ethereum (ETH)
6.79%
$4,217.14
$286.34