bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,408.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,887.54
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $352.15
Ana SayfaKripto Para HaberleriDağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) İsviçre'de Federal Yasa Olacak

Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) İsviçre’de Federal Yasa Olacak

İsviçre Federal Konseyi, belirsizliği ortadan kaldırmak ve yatırımcının korumasını teşvik etmek amacıyla, blockchain tabanlı Dağıtılmış Defter Teknolojisini (DLT) federal yasa yapmayı planlıyor.

İsviçre Federal Konseyi tarafından bildirilen basın açıklamasıyla, Dağıtılmış Defter Teknolojisini (DLT) ekosistemine yönelik federal yasa çıkarmayı amaçlayan belge yayınlandı.

İsviçre’deki federal konsey, blockchain teknolojisi ile ilgili düzenlemelerin geliştirilmesine ve ülkenin finans sektöründe uygulanmasına yönelik taslak hazırladı. Hazırlanan bu taslak, blockchain tabanlı uygulamaların geliştirilmesinde yasal netlik sağlamak, bu uygulamaların büyümesini teşvik etmek ve kötüye kullanımlarından doğabilecek riskleri ortadan kaldırmayı içeriyor. Aynı zamanda, İsviçre’nin fintech ve Dağıtılmış Defter Teknoloji (DLT) şirketleri için yenilikçi, sürdürülebilir ve lider konumda olmasını sağlıyor.

Ayrıca yayınlanan raporda, ülkenin mevcut yasal çerçevesinin, blockchain dahil yeni teknolojilerle başa çıkabilmesine rağmen, ciddi iyileştirmelere ihtiyaç duyan belirli alanlara odaklanmanın, hala çok önemli olduğunu belirtiliyor.

İsviçre Federal Konsey üyeleri tarafından yapılan açıklamada:

“DLT tabanlı varlıklarla, ticaret, takas ve saklama alanlarında düzenlenmiş, finansal yatırımcılara veya özel müşterilere hizmet sunabilmek için tasarlandı”

Raporda, yasal netlik sağlamanın yanı sıra, kara para aklamalara karşı katı önlemler alınması gerektiği de yer alıyor.

Bir çok ülke, blockchain teknolojisi özellikle de bitcoin tabanlı kripto ticareti hakkında, yeni düzenlemelerin nasıl olacağını araştırıyor.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bir haberde, Alman yetkililerinin fintech endüstrisini güçlendirmek için, elektronik menkul kıymetler ve ICO’ları düzenlediğini bildirilmişti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.97%
$42,408.00
$2,531.76
Ethereum (ETH)
6.99%
$2,887.54
$201.84