Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Dan Tapiero; BTC İçin Hala Çok Erken

Dan Tapiero; BTC İçin Hala Çok Erken

Dan Tapiero, Amerikalıların yalnızca %7’sinin daha önce Bitcoin kullandığını ve Bitcoin’in ana akımda benimsenmesi için hala erken olduğunu gösteren bir anket paylaştı.

10T Holdings‘in kurucu ortağı Dan Tapiero attığı bir tweette;

”Bitcoin için hala çok erken. Hâlâ yeni bir küresel varlık sınıfının doğuşundayız.” dedi.

Daha önce Bitcoin kullanan kişilerin yüzdesi. Kaynak: Statista

Bitcoin’in Ana Akımda Benimsenmesi İçin Ne Gerekiyor?

Şu anda Bitcoin talebinin çoğu, Bitcoin’i altın 2.0 olarak algılayan yatırımcılardan geliyor. Yatırımcılar, BTC’nin sonunda kendisini güvenli bir liman varlığı haline getireceğine inanıyorlar.

Kurumsal yatırımcılar son aylarda yoğun bir şekilde Bitcoin biriktirdiler. Örneğin MicroStrategy ve Stone Ridge sırasıyla 425 Milyon Dolar ve 110 Milyon Dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

BTC perakende talebi büyük bölgelerde artarsa, BTC fiyatının katlanarak büyümesine neden olabilir.

Statistica‘dan alınan veriler, sadece altı ülkenin nüfuslarının %10’undan fazlasının BTC kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Statista Küresel Tüketici Anketi’ne göre kişi başına Bitcoin kullanıcısı açısından en iyi ülkeler Nijerya, Vietnam ve Güney Afrika.

Tapiero, anketin büyük kripto para piyasalarını kaçırmış olabilecek ülkeleri içermediğini vurguladı. Örnek olarak Güney Kore, dünyanın en büyük Bitcoin pazarlarından biri olmasına rağmen listede yok.

Son yıllarda, BTC borsası ve fiat para birimi altyapısı; ABD, Avrupa ve Asya’da önemli ölçüde gelişti. Bununla birlikte bugüne kadar güvenilir bir değişim altyapısından yoksun olan birçok ülke de var.

Örnek olarak Kanada, Coinbase dışında kullanıcıların güvenebileceği, sıkı bir şekilde düzenlenmiş büyük bir yerel kripto para birimi borsasından yoksun.

Borsa yatırım fonları (ETF) ve büyük banka emanetçileri olmadan, kullanıcılar yine de borsaları kullanmak için nispeten karmaşık bir süreçten geçmek zorunda. Bazı borsalar, kullanıcıların Bitcoin satın almak için banka havalesi başlatabilmesinden önce kapsamlı bir Müşterinizi Tanıyın veya KYC doğrulama sürecini gerektiriyor.

Bu nedenle, altyapıda perakende yatırımcılara yönelik daha fazla iyileştirme olana kadar daha geniş kitleler kripto para piyasasına girmek için mücadele edecek gibi görünüyor.

Bitcoin’in aylık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView.com

BTC Ana Akımda Benimsenirse Ne Olur?

BTC fiyatının uzun vadeli tahminleri, 20.000$ ile 1 Milyon Dolar arasında değişiyor.

16 Ekim’de Real Vision Group‘un kurucusu ve varlık yöneticisi Raoul Pal, BTC fiyatının 1 Milyon Dolar’a doğru gittiğine inandığını bildirdi.

BTC fiyatının 1 Milyon Dolar olması, BTC’nin piyasa değerini yaklaşık 21 Trilyon Dolar’a yükseltecektir. Bu yükseliş, altının 9 Trilyon Dolar’lık mevcut piyasa değerinin iki katından fazla olacaktır.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Nexo, Kullanıcıların Kripto Faiz Oranlarını İki Katına Çıkardı

Kripto ödünç verme platformu Nexo, daha fazla kullanıcı çekmek için çifte faiz oranlarını ve yeni bir "Nexo'da Kazan" özelliğini duyurdu. Credissimo tarafından başlatılan bir kripto...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance, yüksek getirili likidite havuzlarını başlatan ilk...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran bir kullanıcıya yanıt verdi. O zamanlar,...