bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,997.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,172.33
tether
Tether (USDT) $0.998882
binance-coin
Binance Coin (BNB) $563.75
Ana SayfaKripto Para HaberleriDante Disparte, Baş Strateji Sorumlusu ve Küresel Politika Başkanı Olarak Circle'a Katıldı

Dante Disparte, Baş Strateji Sorumlusu ve Küresel Politika Başkanı Olarak Circle’a Katıldı

Dante Disparte, baş strateji sorumlusu ve küresel politika başkanı olarak Circle tarafından işe alındı.

Şirketin CEO’su Jeremy Allaire, bugün yayınlanan bir blog gönderisinde işe alımın ana hatlarını anlattı ve Dante Disparte‘nin şirket için küresel stratejiyi yürütmeye yardımcı olacağını, politikayı şekillendirmeye ve dünya çapında endüstri ve kamu sektörü liderleriyle işbirliği yapmaya yardımcı olmak için küresel girişimleri yöneteceğini söyledi.

Disparte daha önce, Libra olarak bilinen stablecoin girişimi Diem’in başkan yardımcısı olarak çalışıyordu. Diem, 2020’nin sonunda geniş bir yeniden düzenlemenin parçası olarak yeniden markalaştı. Bu hareket belki de Facebook’un gelişimindeki rolünü inceleyen düzenleyiciler de dahil olmak üzere projenin 2019’daki başlangıcına bölücü bir halk tepkisi tarafından motive edilen bir hareketten dolayı oldu. Diem henüz halka açık bir şekilde piyasaya sürülmedi, bunun yerine yayına girmeden önce düzenleyicilerden onay almayı seçti.

Dante Disparte işe alınma ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Stratejiye ve küresel politikaya liderlik etmek için Circle’a katıldığımı doğruluyor, Jeremy Allaire ve inanılmaz bir ekibe katılmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.21%
$48,997.00
$102.89
Ethereum (ETH)
6.31%
$4,172.33
$263.27