Dash Coin (DASH) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, bu inceleme yazımızda Dash Coin (DASH) Coin’in ne olduğunu, nereden ve nasıl alınabileceğine bakacağız, iyi okumalar.

Transferleri anlık olarak gerçekleştirebileceğiniz, düşük işlem ücretli bir kripto para olan Dash, sadece hızlı ve düşük maliyetli değil aynı zamanda gizliliğe ve kullanılabilirliğe de odaklanan bir projedir.

Dash, herhangi bir merkezi otoriteye ihtiyaç duymadan, dünyanın herhangi bir noktasında, hızlı, basit ve çok düşük maliyetli ödemeler yapabilmeye imkan veren bir kripto para birimidir. Merkezi olmayan, eşler arası ağa (P2P) dayalı olan ve güçlü kriptografik şifreleme metodlarıyla korunan blockchain sayesinde Dash, güvenli ve kullanıcı dostu bir ödeme yöntemi sunmaktadır. Dash, Bitcoin’e kıyasla daha hızlı ve düşük maliyetlidir; altın ya da nakit paraya göre ise daha bölünebilirdir. Ayrıca internet ödemeleri ve günlük hayattaki ödemeler için de uygundur.

2014 yılında başlayan Dash Coin projesi, başlangıçta hız ve kullanıcılar arasında kolayca takas edilebilir olmaya odaklandı. Nakit paraya pratik bir alternatif olmayı amaçlayan Dash, hem çevrimiçi hem de fiziksel satış noktalarında kullanıma uygun olarak tasarlandı.

Düşük işlem ücretleri ve hızlı transfer edilebilmesi nedeniyle Dash, hem kredi kartları hem de nakit para için alternatif bir ödeme aracı olarak kullanılabilir. Dash ayrıca, kullanıcılarına Anında Gönder (InstantSend) ve Gizli Gönder (PrivateSend) seçeneklerini de sunmaktadır. Dash ağına bağlı Masternode’lar aracılığıyla kullanıcılar, 1–2 saniye içerisinde onaylanan transferler yapabilir veya sadece alıcı ve gönderici tarafından takip edilebilen gizlilik odaklı transferlerini de Dash ağında gerçekleştirilebilmektedir.

Dash Coin (DASH) Nasıl Çalışır?

Bir ödeme aracı ve aynı zamanda bir para birimi olan DASH Coin, cüzdanlar arasında, herhangi bir aracıya ya da merkezi otoritenin onayına gerek olmadan doğrudan transfer edilebilir. Dash ağında açık olarak gerçekleşen transferler, herkesin erişimine açık, şifreli, dağıtık yapıdaki bir kayıt defteri olan blokzincirine, değiştirilemeyecek şekilde ve anonim olarak kaydedilir.

İşlemlerin blokzincire yazılabilmesi için matematik formüllerini doğrulayan madenciler tarafından onaylanması beklenir. DASH Coin blokzincirinde işlemler ortalama 2,5 dakikada bir onaylanmaktadır. Bir transferin alıcı cüzdanda kullanılabilir duruma geçmesi 5 dakika ile 25 dakika arasında değişmektedir.

DASH Coin blokzincirinde, Anında Gönder (InstantSend) ve Gizli Gönder (PrivateSend) seçenekleri de mevcuttur. Anında Gönder özelliği ile, işlemler 1-2 saniye içerisinde onay alarak alıcı cüzdanda kullanılabilir hale gelmektedir. Gizli Gönder seçeneğinde ise, gönderici cüzdandan çıkan DASH’ler, Masternode’lar tarafından karıştırılarılarak, blokzincirinde takip edilemeyecek hale getirildikten sonra alıcı adrese teslim edilir. Bu transferleri sadece gönderici cüzdanlar takip edebilmektedir.

DASH Nereden Alınır?

Peki, şu anda CoinMarketCap verilerine göre 287$ seviyelerinde işlem gören DASH tam olarak nasıl alınır?

Binance borsası bu konuda kullanıcıların tercih ettiği en popüler platformlardan birisidir. Binance’in kullanıcılarına sunduğu likidite ve güvenlik, yatırımcıların Binance borsasını tercih etmesindeki en büyük etmenlerden birisidir.

  • Ayrıca, Binance borsasına buradan kayıt olursanız süresiz olarak tüm işlemlerinizde %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

DASH Nasıl Alınır?

  1. DASH satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz.
  2. Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası (TRY) ile işlem yapmak istediğiniz seçin ve Coin kısmında Tether (USDT)‘yi işaretleyin.
  3. USDT aldıktan sonra, yine sol üstte yer alan “Al-Sat” kısmında yer alan “Klasik” butonuna tıklayın.
  4. Açılan alım satım sayfasının sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna DASH yazın ve DASH /USDT çiftine tıklayın.
  5. Son olarak orta alanda yer alan “DASH AL” alanına, almak istediğiniz DASH miktarını girerek işleminizi tamamlayın.
Binance Borsasından DASH Nasıl Alınır?
spot_img

Bunları Kaçırma

StormGain Borsa İncelemesi

Kripto sektörü içerisinde yer alan en iyi borsalardan birisi...

Binance, Shiba Inu’yu (SHIB) Listeliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün son zamanların en popüler...

Kripto Para Cüzdanı Türleri Nelerdir?

Kripto para cüzdanı kısaca bir blockchain ağıyla etkileşim kurmaya yardımcı olan...

BitTorrent Token (BTT) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....

THORChain (RUNE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....

Harmony (ONE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....
- Advertisement -spot_img