Ana Sayfa Kripto Para Haberleri DeFi Platformlarında Kilitlenen Değer %22 Düştü

DeFi Platformlarında Kilitlenen Değer %22 Düştü

DeFi platformlarında kilitlenen (hold) toplam değer, 9.512 Milyar Dolar’lık zirveyi gördükten sonra aniden %22 oranında düşerek büyük bir darbe aldı.

DeFi platformlarında “hodl” edilen varlıkların azaltılması, Unfolded ekibi tarafından yakalandı ve bunun DeFi’nin ilk büyük düşüşü olduğu belirtildi.

DeFi’de kilitlenen dijital varlıkların toplam değerindeki düşüş, 2 Eylül civarında başladı. Bu, Bitcoin fiyatının 12.000$ seviyesinden düştüğü ve 10.000$ seviyelerini test ettiğini zamana denk geliyor.

Bitcoin fiyatının neden bu kadar sert düştüğüne dair iki güçlü teori var. İlk olarak, Çin’deki Bitcoin madencilerinin BTC çantalarını birden fazla kripto borsasına attığından şüpheleniliyor. İkinci olarak da, Bitcoin’in geçtiğimiz hafta önemli kayıplar yaşayan borsa ile yüksek oranda korelasyon gösterdiği düşünülüyor.

Ayrıca, DeFi endüstrisinin bel kemiği olan Ethereum, BTC ile olan korelasyonu nedeniyle Bitcoin fiyatındaki düşüşten çok etkilendi. Verim çiftçileri, büyük olasılıkla aşağıdaki tweette de belirtildiği gibi, karlarını kurtarmak için panik satışı yaptılar.

Şef Nomi’nin Hamlesi, Yatırımcıların DeFi Platformlarından Çıkışını Hızlandırmış Olabilir

Tesadüfen, kripto piyasaları darbe alırken, SushiSwap Şefi Nomi, SUSHI tokenlarını sattığını itiraf etti. Şef Nomi savunmasında, bunu topluluk için yaptığını ve SUSHI tokenlarını satmasının, Charlie Lee‘nin Litecoin varlıklarını proje ve topluluk gelişimine daha fazla odaklanmak için satmasına benzer olduğunu belirtti.

Sonuç olarak, Şef Nomi’nin SUSHI yatırımlarını satması, yatırımcıların diğer proje yöneticilerinin de benzer bir hamle yapabileceği korkusuyla DeFi platformlarından çıkışını hızlandırmış olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...