bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,070.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,083.94
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $477.14
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiDeFi Projesi Meerkat Saldırıya Uğradı, 31 Milyon Dolar Uçtu!

DeFi Projesi Meerkat Saldırıya Uğradı, 31 Milyon Dolar Uçtu!

Bir DeFi projesi olan Meerkat Finance, 31 Milyon Dolar’lık saldırıya uğradı. Ancak zincir üzerindeki veriler, bunun bu kadar basit olmayabileceğini gösteriyor.

Binance Akıllı Zincir üzerinde çalışan ve sadece bir gün önce canlı olan bir getiri çiftliği havuzu olan Meerkat Finance’in arkasındaki ekip, Perşembe günü saat 9:00 civarında resmi Telegram kanalında akıllı sözleşme kasasının saldırıya uğradığını söyledi.

Projeden daha sonra yaklaşık 13 Milyon BUSD ve yaklaşık 73.000 BNB çekildi ve bunların toplam değeri şu anda 31 Milyon Dolar. Fonlar ayrıca birden fazla yeni blok zinciri adresine aktarıldı.

Zincir üzerindeki veriler, bilgisayar korsanlarının Meerkat’ın orijinal Meerkat dağıtıcısının hesabını kullanarak projenin kasa iş mantığını içeren akıllı sözleşmesini değiştirerek fonları çaldı.

Bu, Meerkat konuşlandırıcısının özel anahtarının tehlikeye atıldığını veya bunun proje tarafından kendi kendine yönetildiğini gösteriyor. Ayrıca dikkatleri üzerine çeken şey, Meerkat’ın web sitesinin kaldırılmış olması. Aynı zamanda Meerkat Finans’ın twitter hesabı da silindi.

Bir Binance temsilcisi, borsanın resmi Çin Telegram kanalında, Meerkat projesinin anormalliğini fark ettiklerini ve inceleme firmaları Certik, PeckShield ve Slowmist ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.9%
$61,070.00
$549.63
Ethereum (ETH)
2.23%
$4,083.94
$91.07