bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,825.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,858.09
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $336.12
Ana SayfaKripto Para Haberleri5. En Büyük DeFi Protokolü Aave’nin LEND Tokeni, OKEx’te Listelendi

5. En Büyük DeFi Protokolü Aave’nin LEND Tokeni, OKEx’te Listelendi

Önde gelen kripto borsası ve ticaret platformu OKEx, LEND tokenlerini listeleyerek, popüler DeFi platformu Aave’ye desteğini genişletti.

Dün yapılan duyuruya göre, BTC, ETH ve USDT’ye karşı LEND spot ticareti, platformda LEND depozitolarına izin verildikten bir gün sonra, 12 Ağustos 2020 saat 09:00’da OKEx’te hayata geçti.

Eskiden ETHLend olarak bilinen Aave, 2017’den beri kripto para yatırma ve borç verme olanakları sunarak para piyasalarının oluşturulmasını sağlıyor. ETHLend, 2020’nin başında 630 Milyon Dolar’ın üzerinde bir piyasa ölçeğiyle Aave platformuna geçti ve toplam değer açısından en iyi 5 DeFi protokolü arasında yerini aldı. 100.000’in üzerinde kişi tarafından desteklenen Aave, güçlü bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Çünkü çoğu kişi DeFi projesinin yakında pazar ölçeği açısından 1 Milyar Dolar’ı aşmasını bekliyor.

Son anketler, son birkaç ayda Aave kredi platformuna ilginin arttığını gösteriyor. ICO analiz raporu, Haziran 2020’den bu yana ziyaretçilerde %63’lük bir artış olduğunu gösteriyor. Bu da onu web trafiği açısından yedinci en büyük merkezi olmayan ticaret platformu yapıyor. Aave’nin pazardaki konumu, onu kitleler arasında DeFi kullanımını teşvik etme açısından sektörde önemli bir oyuncu haline getiriyor. Aave’nin, DeFi’nin güçlü bir savunucusu olan OKEx ile olan işbirliği, her iki tarafın da blockchain üzerinden, finansal hizmetlerin merkeziyetsiz olarak sorunları ele alabileceği bir ortam yaratmasını sağlıyor.

OKEx’in CEO’su Jay Hao, DeFi ekosistemindeki Aave gibi merkezi olmayan kredi projelerinin önemini tekrarlarken şunları söyledi:

“Mevcut DeFi ekosisteminde, kredi projeleri pazar payının yaklaşık %14’ünü kaplıyor. Geleneksel kredi sistemi ile karşılaştırıldığında DeFi, güvensiz işlemler, düşük giriş engelleri ve basit prosedürler açısından önemli avantajlara sahip. Kredinin DeFi’nin gelişimi için önemli bir dinamik olacağına inanıyoruz. “

Jay Hao ayrıca, Aave ile olası bir uzatılmış ortaklığın ipuçlarını verirken sözlerine şöyle devam etti:

“Ödünç verme alanındaki ilk katılımcılardan biri olarak Aave, DeFi’nin gelişimine önemli katkılarda bulundu. OKEx, merkeziyetsiz finansın daha da büyümesini teşvik etmek için Aave ile güçlerini birleştirmekten çok memnun olduğu için, bu ayın ilerleyen günlerinde yapılacak toplantılar için bizi izlemeye devam edin”

LEND para çekme işlemleri OKEx’te 13 Ağustos 2020 saat 09:00 itibarıyla etkinleştirildi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.67%
$41,825.00
$1,116.73
Ethereum (ETH)
4.28%
$2,858.09
$122.33