bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,393.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,039.64
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.65
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiDeFi Protokolü Cream İle Yearn Finance Ortaklık Kuruyor

DeFi Protokolü Cream İle Yearn Finance Ortaklık Kuruyor

DeFi protokolü Yearn.Finance, Pickle Finance protokolü ile yaptığı ortaklıktan iki gün sonra, başka bir DeFi protokolü Cream ile yeni bir ortaklık daha duyurdu.

26 Kasım’da yayınlanan bir blog yazısında, Yearn Finance ile Cream ortaklığının Cream v2‘yi başlatmak için yapıldığı yazıldı. Lansmanın, borç verme ve kaldıraç ürünlerine odaklanacağı bildirildi.

Yayınlanan blog yazısında; “Cream v2 kaldıraçla getiri elde etmeyi sağlıyor ve gelecekteki Yearn & Cream işbirlikçi kredi ürünleri için bir altyapı oluşturuyor” ifadeleri yer aldı.

Yearn Finance’ın kurucusu Andre Cronje;

“Yearn için şirket içi para piyasasının eklenmesi, platform büyümesi için önemli yeni sinerjilerin kilidini açar.” dedi.

Protokoller arasında yapılacak bu ortaklık, Yearn Finance kullanıcılarının kasa tokenlarını Cream’deki krediler için teminat olarak koyabilecekleri anlamına geliyor. Buna ek olarak tarım stratejileri, platformdaki kaldıraçtan yararlanarak verimi artırmak için potansiyel yeni bir yol sunacak.

Ağustos 2020’de piyasaya sürülen Cream, genellikle Compound ve Aave gibi diğer protokollerle karşılaştırıldı. Crypto Rules Everything Around Me (Kripto Çevremdeki Her Şeyi Yönetir) ifadesinin kısaltması olan Cream, borç verme, takas, ödeme ve varlık belirtme hizmetleri sağlayan bir DeFi protokolüdür.

İki DeFi protokolü arasında yapılacak olanın ortaklıktan ziyade bir işbirliği olacağını düşünen analistlerden biri olan Larry Cermak;

”Bunun bir satın alma olarak değerlendirilebileceğinden pek emin değilim. Daha çok protokoller arasında sinerji uygulamak gibi” dedi.

Bunun nedeni ise, Cream’in yönetim ve belirteç ekonomisinin değişmeden kalması. İleriye dönük olarak iki protokol yakın işbirliği içinde olacak, ancak ayrı ayrı işlemeye devam edecek.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.52%
$60,393.00
$1,521.90
Ethereum (ETH)
0.6%
$4,039.64
$24.24