bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,141.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,161.40
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $565.35
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiDeFi Tokenları Kasım Ayı Boyunca BTC'den Daha İyi Performans Gösterdi

DeFi Tokenları Kasım Ayı Boyunca BTC’den Daha İyi Performans Gösterdi

Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyelerinde seyretmeye devam ediyor ve bu yıl kayda değer kazançlar sağladı, ancak Kasım ayı DeFi tokenları için daha iyi bir ay oldu.

Özellikle bu yaz popülerliğini artıran DeFi çılgınlığı sona ermiş değil. Yaz ayları botunca yeni oluşturulan DeFi tokenlarının büyük bir kısmı pompalandı ancak başarısız oldu. Buna rağmen Kasım ayında çoğu token yeniden canlandı.

Kasım ayı boyunca Bitcoin fiyatı, 13.800$ seviyelerinden ay sonuna kadar 19.000$ seviyelerine tırmanarak neredeyse %40 oranında artış gösterdi. Ayrıca Bitcoin, dün paylaştığımız haberde de belirttiğimiz gibi şimdiye kadarki en yüksek haftalık mum kapanışını yaptı ancak DeFi tokenları bundan daha fazlasını yapmış gibi görünüyor.

DeFi Tokenları Kazanç Sağlıyor

Sektör analisti Ceteris Paribus, Messari’nin DeFi endeksini kullanarak Kasım ayında elde edilen kazanımları tokenlara göre sıraladı. Analistin paylaştığı listede 18 DeFi tokenının Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği görülüyor.

Ethereum da BTC’ye göre daha iyi performans gösterdi. Geçen ay son 30 ayın en yüksek seviyesine ulaşan ETH fiyatı, neredeyse %53’lük bir kazanç sağladı.

Paylaşılan bu listeye göre en iyi performans gösteren token ise Ekim ayının sonunda %300 oranında yükselen SUSHI. Listenin iki numarası olan Aave, %200’lük bir artış sağlarken üç numaradaki Yearn Finance’ın YFI’ı tokenı ise %160 oranında yükseldi.

Kasım ayında BTC’den daha iyi performans gösteren diğer tokenlar ise sırasıyla şöyle; RUNE, HEGIC, BZRX, CVP, CREAM, CRV, BNT, SNX, LUNA, BAND, UNI, SWRV, ETH, COMP, MFT ve REP.

DeFi TVL Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Defipulse verilerine göre, listelenen tüm DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer, 15 Milyar Dolar’ın hemen altında ve bu rakam tüm zamanların en yüksek seviyesi anlamına geliyor. Kasım ayının başından bu yana TVL yaklaşık %32 arttı ve 2020’nin başından bu yana %2100 gibi muazzam bir artış gösterdi.

Maker, 2.7 Milyar Dolar ve %18 pazar payı ile teminat açısından hala en iyi DeFi protokolü konumunda.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.28%
$49,141.00
$1,120.41
Ethereum (ETH)
2.96%
$4,161.40
$123.18