Ana Sayfa Kripto Para Haberleri DeFi DeFi Tokenları Son Düşüşlere Rağmen Kazanç Açısından Hala Birinci

DeFi Tokenları Son Düşüşlere Rağmen Kazanç Açısından Hala Birinci

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenları, son piyasa düzeltmesi sırasında büyük bir geri çekilme yaşadı, ancak DeFi tokenları bu yıl içerisinde şimdiye kadar elde edilen kazançlar açısından hala hakim durumda.

Kripto para piyasaları, toplam piyasa değerine yaklaşık 5 Milyar Dolar ekleyerek hafta sonu boyunca küçük kazançlar elde etti. Eklenen bu rakamla birlikte kripto para piyasası 346 Milyar Dolar seviyelerine ulaştı. Bu seviye, 2020’nin en yüksek seviyesinden yaklaşık %13,5 oranında daha düşük olsa da yine de kripto para piyasası toplam değeri yılın başından bu yana %80’in üzerinde artış gösterdi.

Messari Crypto‘nun DeFi Returns izleyicisine göre, izlenen kolektif 45 DeFi tokenı yılın başından bu yana %745 ve son 90 günde ise %240 artış gösterdi. Fakat daha kısa vadeli tablo, son 30 gün içinde DeFi tokenlarının toplamının %8,5 oranında daraldığını vurguluyor.

İzleyici, DeFi token piyasa değerinin yaklaşık 5.3 Milyar Dolar seviyelerinde olduğunu gösteriyor. Bu oran ise, tüm kripto varlıkları için toplamın sadece %1,5’ini oluşturuyor.

2020’nin en iyi performans gösteren Merkeziyetsiz Finans tokenı, 2020’nin başından bu yana %2.925 oranında bir artış gösteren Aave‘nin LEND tokenı oldu.

2020’nin en iyi ikinci performansı ise, %1.670 oranında değer kazanan Yearn Finance‘in YFI tokenı oldu. YFI, son yedi günde %30 oranında bir düşüş yaşayarak 20.000$ seviyelerinin altına düştü.

Mevcut düzeltmelere rağmen bu yıl, Loopring, Melon Protocol, Synthetix, Airswap, REN, UMA, Bancor ve Kyber Network tarafından başka büyük kazanımlar elde edildi. Kısa vadede en iyi performans gösteren DeFi tokenı, son 24 saatte %20 artışla 1.20$ seviyelerinin üzerine çıkan Bancor‘un BNT tokenı oldu.

Yine de tüm Merkeziyetsiz Finans tokenlerı, yıl boyunca büyük kazanımlar elde edemedi. En büyük kayıplar yaşayan tokenlardan birisi de %90’ın üzerinde düşüş yaşayan SUSHI oldu.


DeFi Pulse‘un verilerine göre, tüm Merkeziyetsiz Finans platformlarında kilitlenen toplam değer, tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın ve 11 Milyar Dolar civarında seyrediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Popüler

Waves Coin; Yeni Nesil Tam Merkeziyetsiz Kriptopara

Waves Coin’i basitçe “Merkezi olmayan bir blok zinciri platformu” olarak tanımlayabiliriz. Waves’i diğer kripto para birimlerinden ayıran bir çok özelliği ve avantajı bulunuyor. Transferlerin...

Barginex Borsası Copy Trader Özelliği ile Öne Çıkıyor

2018 yılında kurulan, Seyşeller merkezli Barginex borsası, Bitcoin ile tüm piyasalarda (Emtia, Hisse Senetleri, Forex, Kripto) işlem yapmanıza olanak sağlıyor. Çoğunluğunu Türk kullanıcıların oluşturduğu...

Litecoin Nedir?

Litecoin, 2011 yılında bilgisayar bilimcisi Charlie Lee tarafından yaratılan ilk alt coin olma özelliği taşıyan ve Bitcoin’den sonraki en popüler kripto parasıdır....

DeFi

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...