bitcoin
Bitcoin (BTC) $39,096.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,348.25
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $312.01
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeutsche Boerse, Coinbase Hisselerini Liste Dışı Bırakacak

Deutsche Boerse, Coinbase Hisselerini Liste Dışı Bırakacak

Halka açıldıktan bir hafta sonra Coinbase hisseleri (COIN), eksik referans verileri nedeniyle Deutsche Boerse tarafından delist edilecek.

Almanya’nın önde gelen borsalarından biri olan Deutsche Boerse, Coinbase’in hisseleri olan COIN’i Cuma günü liste dışı bırakmayı planlıyor. Borsa, bu kararın ardındaki sebebin yanlış bir şekilde eklenen referans verileri olduğunu açıkladı.

Deutsche Boerse’nin platformlarında piyasaya sürülmesinin ardından COIN hisseleri LEI kodundaki bir hata ile işlem görmeye başladı. Ancak yapılan açıklamada, hatayı kimin yaptığının belirsiz olduğu belirtildi.

*LEI kodları, tanımlama için gerekli olan bireysel referans, listeleme ve ticarete kabul için düzenleyici bir gereklilik.

Coinbase’in halka açılması, ABD tarihindeki en büyük halka açık listelemelerden biri olduğundan, kripto para birimini benimseme döngüsünde önemli bir kilometre taşı olarak kabul edildi. Bununla birlikte COIN, yaklaşık 400 dolarlık bir fiyattan işlem görmeye başladı. Ancak listelemenin hemen ardından artan bir volatilite ile karşılaşıp 100 doların üzerinde bir fiyat düşüşü yaşayarak ardından 300 doların üzerinde sabitlendi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.22%
$39,096.00
$867.93
Ethereum (ETH)
0.98%
$2,348.25
$23.01