Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Mining Devi Bitmain İsviçre'ye Giriyor

Bitcoin Mining Devi Bitmain İsviçre’ye Giriyor

Çin merkezli olan ve bitcoin madenciliğinin büyük bir bölümünü elinde tutan Bitmain şirketi, İsviçre’de kurulan yeni bir iştiraki ile Avrupa’ya girmek için hazırlanıyor. Handelszeitung’un yayınladığı bir haberde, şu anda inşaat aşamasında olan ‘Bitmain Switzerland’, genel olarak dünyanın ‘kripto vadisi’ olarak bilinen Zug’teki bölgeye kurulacak. Zug ticari sicilinden alınan bilgiye göre, Şirketin genel müdürü ve kurucularından Jihan Wu yetkili olacak.

Daha samimi olarak, giderek artan sayıda yeni şirketelerin kurulduğu, blok zinciri ve kripto para alanındaki şirketlerin merkezlerini bu bölgede kurduğunu görülüyor. Hükümet destekli ‘Kripto Vadisi’ne ev sahipliği yapan Zug şehri, vatandaşların belediye hizmetlerine paralel olarak ödeme yapmasına izin veriyor.

 

Çin Halk Bankası yetkilileri, çeşitli Çin eyaletlerinde bitcoin madencilerine sunulan vergi indirimleri ve ucuz hidroelektrik gümrük vergileri gibi olumlu politikaları reddetmek suretiyle, enerji kaynaklı bitcoin üretim sürecini ülke çapında azaltmak istiyorlar. Çin yetkilileri Bitmain gibi yerel madencilik firmalarını aşamalı olarak durdurma ve bu madencileri, dostça karşılanacak alanlar aramaya zorlayan adımlar atıyorlar.

Şirket sözcüsünün yaptığı açıklamada; Birleşik Devletler, Singapur ve İsrail’deki yan kuruluşlarından sonra, İsviçre’nin “en iyi yasal, istikrarlı ve en ilerici ülkelerden biri” olduğu için Zug şehrini bir sonraki global hub olarak seçtiklerini dile getirdi.

Ayrıca, Pekin merkezli şirketin yetkilileri şunları söyledi:

“Bitmain İsviçre, küresel genişlememizde önemli bir rol oynayacak.”

Ayrıca Bitmain, Zug’teki çalışanları kiralayacağını, İsviçre’nin Mali Piyasa Gözetim Kurumu (FINMA) ve bölgedeki diğer düzenleyici kuruluşlar ve hükümet yetkilileri ile aktif şekilde iletişim kurarak işbirliği yapacaklarını açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.