bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,188.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,032.23
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.33
Ana SayfaKripto Para HaberleriDinamo Kiev, Taraftar Token'ını Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Dinamo Kiev, Taraftar Token’ını Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Dinamo Kiev, birçok futbol kulübünün de son zamanlarda yaptığı gibi COVID-19 salgını nedeniyle boşalan stadyumlardan dolayı maddi olarak büyük eksiklik hissediyor. Bu nedenden dolayı kendisine ek bir gelir elde etmek istiyor.

Ukraynalı futbol takımı Dinamo Kiev, blockchain teknolojisiyle desteklenen kendi taraftar token’ını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 4 Ocak’ta yapılan bir duyuruya göre kulüp, Moonwalk ile ortaklık kurdu.

Dinamo Kiev

Dinamo Kiev taraftarları, tahmin oyunları oynamak veya sosyal medyada kulüp ile etkileşim kurmak için dijital token kazanabilecekler. Token’lar daha sonra ürün indirimlerine erişmek, VIP etkinliklerine katılmak veya stadyumda ürün satın alırken indirim almak için ödül puanları olarak harcanabilecek. Token’lar taraftarların Dinamo Kiev’in pazarından dijital koleksiyon satın almalarına da olanak tanırken ayrıca bir mobil uygulamaya entegre edilecek ve sahiplerin bunları hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak kullanmasına izin verecek.

Futbol kulübü, ortaklığın COVID-19 salgınının spor endüstrisine verdiği zararın bir kısmını hafifletmeye yardımcı olacağını söylüyor. Stadyumlar büyük ölçüde boş kaldığından, artan sayıda futbol kulübü alternatif para kazanma kaynakları arıyor.

Dinamo Kiev, bu kararıyla dijital token’lar ve taraftar sadakat programları yayınlayan nispeten uzun bir futbol kulüpleri listesine katıldı. FC Barcelona, ​​Atletico Madrid, Paris Saint-Germain ve Juventus, geçtiğimiz aylarda benzer programları başlatan en büyük isimlerden bazıları iken, Zenit ve Bayern Münih gibi diğer kulüpler de dijital koleksiyon platformları başlattı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.72%
$60,188.00
$1,637.11
Ethereum (ETH)
0.68%
$4,032.23
$27.42