bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,890.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,305.95
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $587.27
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiDODO Saldırıya Uğradı, 2 Milyon Dolardan Fazla Fon Çalındı

DODO Saldırıya Uğradı, 2 Milyon Dolardan Fazla Fon Çalındı

Merkezi olmayan borsa DODO, bilgisayar korsanlarının 8 Mart’ta borsanın kalabalık havuzlarına saldırması sonrasında 2 milyon dolar kaybetti.

DODO, son istismarın yalnızca V2 Crowdpool’larını hedeflediğini duyurdu. Bununla birlikte DODO’nun V1 ve V2 havuzlarındaki likiditesinin büyük çoğunluğu güvenli durumda. Bilgisayar korsanları, yalnızca kullanıcılar tarafından oluşturulan havuzları kullandı.

DODO, yeni oluşturulan kitle havuzlarını korumak için bu arada havuz oluşturma portalını devre dışı bıraktı ve artık güvenlik ortağıyla birlikte kullanıcıların fonlarını kurtarmaya odaklanacak. Bilgisayar korsanları 900.000 dolar WCRES ve 1.15 milyon dolar USDT çaldı ve bunların toplam değeri 2.1 milyon dolar.

Bu DeFi saldırısı, daha önce haberini verdiğimiz Meerkat Finance’in 31 milyon dolar saldırıya uğramasından sadece beş gün sonra geldi. Bununla birlikte Furucombo protokolü Şubat ayının sonunda 14 milyon dolara hacklenmişti.

DeFi hacklerine gelince, DODO’nun 2 milyon dolarlık kaybı nispeten düşük bir miktarı temsil ediyor ve protokole olan güven pek sarsılmamış gibi görünüyor çünkü yönetişim belirtecinin fiyatı sabit kaldı.

Puzzle Venture’ın yönetici ortağı ve DODO’nun büyük bir yatırımcısı olan Jerry Zhou konuyla alakalı şunları söyledi:

“Bazı yatırımcıların ve kitle paylaşımı projelerinin DODO konusunda hayal kırıklığına uğradıklarını anlayabiliyorum, ancak yolun asla pürüzsüz olmadığını bilmelisiniz. Bildiğim kadarıyla, fonların geri kazanılmasında önemli ilerleme kaydettiler. Sonunda iyi bir sonuç alacaklarına inanıyorum.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.94%
$56,890.00
$534.77
Ethereum (ETH)
4.18%
$4,305.95
$179.99