bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,771.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,049.63
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.25
Ana SayfaAnalizDogecoin Fiyatı Gün İçerisindeki Haberler Nedeniyle Yüzde 10 Düştü

Dogecoin Fiyatı Gün İçerisindeki Haberler Nedeniyle Yüzde 10 Düştü

Çin’in yarattığı iki krizin faturası kripto piyasasını alt üst etmiş gibi görünüyor. Dogecoin yalnızca bugün yüzde 10 kayıpla günü kapattı.

Kripto para birimlerinin ticaretinin yasak olduğunu söyleyen Çin Merkez Bankası yetkilileri piyasaları alt üst ettiler. Bundan Dogecoin de nasibini aldı. Kripto varlık ciddi değer kaybı yaşadı ve günü bu şekilde kapattı.

Doge Sert Düştü

Yatırımcılar Çin’den gelen haberler sonrasında gözlerini kripto paralara çevirdi ve özellikle Doge gibi memecoin’lerin sert düşüşünü izlediler. Dogecoin bugün yatırımcısına en az yüzde 10 kaybettirdi. Kripto varlık duyuru öncesinde 0,222 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Ancak haberin ortaya çıkmasından sonra 0,196 dolara kadar geriledi.

Ancak gün içerisinde yeniden toparlanma sürecine giren kripto varlık 0,202 dolara kadar yükseldi ve şu an için 0,206 dolardan işlem görüyor.

Doge, Bu Ay Yüzde 36 Kayıp Yaşadı

Dogecoin için Eylül ayı sorunlarla başladı ve öyle bitecek gibi görünüyor. Elon Musk’tan gerekli desteği göremeyen kripto varlık bu ay yüzde 36’nın üzerinde bir kayıp yaşadı. Bugün yaşadıkları da bu kötü gidişatın durmayacağını gösteriyor. Bu dönemde, kripto para piyasa değeri açısından 10 numaralı kripto para birimine düştüğü için DOGE de önemli ticaret hacmi kaybetti.

Dogecoin’in piyasa değeri sadece 27 milyar dolara düştü. Hemen arkasındaki Avalanche’den 11 milyar dolar önde olsa da bu rakam geçilebilir. Dolayısıyla Dogecoin’in bir an önce toparlanması ve hızlı bir şekilde yükselişe geçmesi oldukça önemli bir hal aldı. Avalanche’nin piyasa değeri 16 milyar dolar civarında ve son dönemlerin popüler kripto varlıkları arasında yer alıyor.

Memecoin’in son durumu, günlük işlem sayısı 2017’den beri görülmeyen seviyelere düştüğü için bazılarını buhar kaybedebileceğine inandırdı. Bu, blok zincirinde 4 yıldan beri görülmeyen ticaret faaliyeti eksikliğini gösteriyor.

Bazıları, Dogecoin’in meme statüsünün, popülaritesinin bir kez daha patlayacağı ve sonunda geri geleceği anlamına geldiğine inanıyor. Kripto varlık son Çin olayını nasıl atlatacak merak konusu oldu ancak yatırımcıları hala umutlu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.41%
$60,771.00
$249.16
Ethereum (ETH)
0.83%
$4,049.63
$33.61