bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,165.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,014.80
tether
Tether (USDT) $0.998938
binance-coin
Binance Coin (BNB) $472.87
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoin"Dogecoin Killer" Shiba Inu BTCTurk Borsasında Listelenecek

“Dogecoin Killer” Shiba Inu BTCTurk Borsasında Listelenecek

Dogecoin Killer olarak geçen Shiba Inu, ülkemizin en eski kripto para borsalarından olan BTCTurk tarafından listelenecek.

Memecoin olarak da anılan Shiba Inu, BTCTurk borsası tarafından yapılan açıklama ile resmen listelenmeye başlanacak.

Duyurusu Bugün Yapıldı

BTCTurk borsası tarafından bugün yapılan duyuruda geçtiğimiz haftanın yıldızı Shiba Inu’nun listelenmesi gündeme geldi. Borsa yarın saat 12’den itibaren tüm kullanıcılarının hizmetine SHIB’i açacak.

Shiba Inu yalnızca BTCTurk borsasında değil, aynı zamanda Hindistan’ın en eski borsalarından olan ZebPay’de de listelenmeye başladı. Coinbase, Eylül ayında Dogecoin katilini ekledi. Bir aydan kısa bir süre içinde, en büyük Amerikan borsasında en çok işlem gören kripto para birimi oldu.

Türkiye Kripto Endüstrisinin Durumu Kritik

Merkezi İstanbul’da olan BTCTurk 2013 yılından bu yana faaliyetlerine kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Bu anlamda lider konumda bulunan BTCTurk, son günlerin büyük çıkış yapan kripto parasını da listelemeye hazırlanıyor.

Ancak Türkiye’de son dönemde kripto para endüstrisinin durumu pek parlak değil. Geçtiğimiz günlerde İzmir merkezli Coinzo faaliyetlerini durdurdu ve müşterilerine kapılarını 6 ay sonra tamamen kapatacağını bildirdi. Platformdaki müşteriler tüm varlıklarını çekmeye başladılar.

Geçtiğimiz aylarda kripto para borsası Thodex’in patronu Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçması ve ardında birçok mağdur bırakması hala konuşuluyor. Ayrıca, Vebitcoin, yetkililerin borsaya cezai soruşturma başlatmasının ardından operasyonları da durdurdu. Nisan ayında, Türk merkez bankası mal ve hizmetler için kripto para ödemelerini yasakladı.

Geçen ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin kripto para birimleriyle savaş halinde olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.48%
$60,165.00
$1,492.09
Ethereum (ETH)
2.9%
$4,014.80
$116.43