Donanım Cüzdan Üreticisi Ledger, B Serisi için 75 Milyon Dolar Topladı

Fransa’da kurulu olan donanım cüzdan üreticisi Ledger, B Serisi fonunda 75 milyon $ tutarında bir meblaya ulaştı. Bugün yapılan açıklamaya...

0

Fransa’da kurulu olan donanım cüzdan üreticisi Ledger, B Serisi fonunda 75 milyon $ tutarında bir meblaya ulaştı.

Bugün yapılan açıklamaya göre, yeni tura İngiltere merkezli yatırımcı Draper Esprit önderliğinde ve ayrıca Draper Girişim Ağı, FirstMark Capital, Cathay Yenilikçilik ve Korelya Capital dahil oldu. Tura CapHorn Invest, GDTRE ve Digital Currency Group gibi mevcut yatırımcılar da katıldı.

 

Ledger, yeni paranın öncelikle işini kripto para birimlerindeki popülaritesindeki artışın yanı sıra ölçeklendirilmesi için kullanmayı planladığını söyledi.

Ledger CEO’su Eric Larcheveque şunları söyledi:

“Bu fonlar, operasyonlarımızı ölçeklendirirken ve ekiplerimizi küresel olarak konuşlandırırken AR-GE’ye önemli ölçüde yatırım yapmak için kullanılacaktır.”

Şirket ayrıca, kripto varlıklarını yönetmek için Defter Bilgisi adlı yeni bir depolama çözümü geliştirdiğini açıkladı. Ürün, bankalar ve hedge fonları gibi kurumsal yatırımcılara yönelik olacak.

2014 yılında piyasaya çıkan şirket, kripto para özel anahtarlarını depolamak için çeşitli donanım cüzdanları sunmaktadır. Yeni fon, firmanın Mart 2017’de 7 Milyon Dolarlık A  Serisi turunu kapattıktan yaklaşık bir yıl sonra geldi.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.