bitcoin
Bitcoin (BTC) $47,676.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,987.79
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $553.60
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinDubai Polisi, Kripto Dolandırıcılığı Konusunda Eğitim Verecek

Dubai Polisi, Kripto Dolandırıcılığı Konusunda Eğitim Verecek

Birleşik Arap Emirlikleri son dönemde kripto para ticaretine ciddi anlamda destek sağlıyor. Bu sırada Dubai Polisi de kripto dolandırıcılık konusunda eğitim veriyor.

Kripto para üzerinden artan dolandırıcılık vakalarına karşın eğitim vererek bilinç kazandırmak isteyen Dubai polisi bunun için kripto para birimi şirketi BitOasis ile işbirliği yaptı.

Düzenlemeler İçin de Yardımcı Olacak

Arab News’ten alınan bilgilere göre, işbirliğinin amacı bir taraftan kripto dolandırıcılığı olsa da diğer taraftan ülkedeki kripto düzenlemelerine de yardımcı olmak.

BitOasis CEO’su Ola Doudin, şirketin polisle ortaklığının, eşler arası platformlarda meydana gelen dolandırıcılıkların sayısı göz önüne alındığında, yatırımcıları ve tüccarları korumaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Doudin, “Kriptoyu yatırımcılar için güvenli hale getirecek düzenlemeler oluşturmalarına yardımcı olmak için kilit politika yapıcılarla birlikte çalışıyoruz” dedi.

Dubai Polisi sanal varlık suçları bölümünün başkanı Tarek Mohammed, polis departmanının şimdi gücünü kripto ve blok zincirini anlamak için kapsamlı bir şekilde eğittiğini söyledi.

Muhammed, “(BAE) ülkenin, yatırımcıların ve kripto alanında faaliyet gösteren tüm paydaşların finansal güvenliğini sağlamak için uygulamalı bir yaklaşım benimsiyor.” Dedi.

BAE Blok Zinciri ve Kriptoyu Benimsemeye Başladı

BAE, geç de olsa kripto paraları ve blockchain’i benimsemeye başladı.  BAE Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu (SCA) ve Dubai Dünya Ticaret Merkezi Kurumu (DWTCA) daha önce kripto ticaretini desteklemek için bir anlaşma yapmıştı ve bu noktada kripto kuruluşlarının çalışması için alan açmıştı.

Anlaşma, özellikle, DWTCA’nın Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi dijital varlıkları içeren finansal faaliyetlere onay ve lisans vermesini sağlayan bir çerçeve oluşturdu.

DWTCA genel müdürü Helal Saeed Almarri yaptığı açıklamada, “Dubai, inovasyon ve dijital liderliğindeki bir ekonomiye doğru ilerlemeye devam ederken, DWTCA, blok zinciri ve kriptografik teknolojilerle desteklenen işletmeleri desteklemek istiyor.” Dedi. “Ticaretin geleceğinde önemli bir rol oynamaya ayarlanmış, takas edilemeyen tokenler gibi yeni teknolojilerin yükselişiyle ve bu sektörde dünya çapında tanınan etkinliğimiz olan Future Blockchain Summit’i temel alarak, DWTCA ayrıca sürdürülebilir bir teklif sunmanın yollarını arıyor. Geleceğe hazır olmak için bu ekosistemin evi.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
15.96%
$47,676.00
$7,609.09
Ethereum (ETH)
13%
$3,987.79
$518.41