bitcoin
Bitcoin (BTC) $39,408.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,693.50
tether
Tether (USDT) $0.997630
binance-coin
Binance Coin (BNB) $332.52
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinDünyanın En Büyük Et Üreticisi JBS, Hacker'lara Fidye Olarak 11 Milyon Dolarlık...

Dünyanın En Büyük Et Üreticisi JBS, Hacker’lara Fidye Olarak 11 Milyon Dolarlık Bitcoin Ödedi

Dünyanın en büyük et üreticisi JBS S.A.’nın ABD departmanı, fidye yazılımı korsanlarına 11 milyon dolar değerinde Bitcoin ödedi.

*JBS USA Holdings, Brezilya’daki JBS S.A’nın şapkası altında faaliyet gösteren bir Amerikan gıda işleme şirketidir. Yıllık 50 milyar doları aşan satışıyla bu organizasyon, dünyadaki en büyük taze sığır eti ve domuz eti işleyicisidir.

JBS’nin ABD şubesi, birkaç hafta önce FBI’ın kötü şöhretli hacker grubu REvil ile ilişkilendirdiği bir fidye yazılımı saldırısının kurbanı oldu. Genellikle benzer saldırılar sırasında olduğu gibi failler, JBS’ye ait üretim bilgilerini kilitledi ve fidyenin BTC biçiminde ödenmesini istedi.

Bununla birlikte JBS USA, talebi yerine getirmeyi ve BTC’leri ödemeye karar verdi. Wall Street Journal‘a göre şirket, hacker’lara BTC olarak 11 milyon dolar transfer etti.

ABD Bölümü İcra Kurulu Başkanı Andre Nogueira, ödemenin kuruluşun tekrar mağdur olabileceğinden korktukları için yapıldığını ve şirketin ürünlerine güvenen tüm müşterilere daha fazla zarar verilmesini önlemek amacıyla yapıldığını söyledi.

“Suçlulara ödeme yapmak çok acı vericiydi ama müşterilerimize doğru olanı yaptık. İyileşme sürecimizde bir şeylerin ters gidebileceği gibi bu tür bir riski göze alabileceğimizi düşünmemiştik. Bu, müşterilerimizi korumak için bir sigortaydı.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.07%
$39,408.00
$815.75
Ethereum (ETH)
6.65%
$2,693.50
$179.12