bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,923.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,983.46
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $452.45
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinDünyanın İlk Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) Bugün Başlatılıyor

Dünyanın İlk Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) Bugün Başlatılıyor

Dünyanın en büyük dijital para birimi olan Bitcoin ile fiziksel olarak desteklenen ilk borsa yatırım fonu olan Purpose Bitcoin ETF, bugün Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda görücüye çıkıyor.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) bu ayın başlarında lansmana yeşil ışık yaktı ve bu sektör için önemli bir dönüm noktası oldu.

İlk ETF, Kanadalı varlık yöneticisi Purpose Investments tarafından tasarlandı. Şirketin kurucusu ve CEO’su Som Seif, OSC ile olan işbirliği hakkında şunları söyledi;

”OSC, Purpose Bitcoin ETF’nin lansmanında çok önemli bir çalışma ortağıydı ve bu süreçte bizimle çalışma istekleri için minnettarız. Onların işbirliği ve rehberliği, bu yeni ETF’yi yatırımcıların eline alma yolunda ilerlememizi mümkün kıldı.”

Yakın tarihli bir Financial Post röportajında konuşan ​​Seif, ETF’yi onaylatmak için düzenleyicilerle sekiz aydan fazla bir süre çalıştıklarını belirtti:

”Varlığın etrafında gerçekten karşılaştıkları engelleri anlamalarına ve üstesinden gelmelerine gerçekten yardımcı olmak için Kanada’daki düzenleyicilerle son sekiz ay boyunca gerçekten çok çalıştık.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.7%
$58,923.00
$3,358.61
Ethereum (ETH)
7.07%
$3,983.46
$281.63