bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,619.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,271.97
tether
Tether (USDT) $0.999663
binance-coin
Binance Coin (BNB) $582.76
Ana SayfaKripto Para HaberleridYdX'in Sürekli Kripto Sözleşmeleri, ETH Katman 2 Ölçeklendirme Çözümü StarkWare'de Hayata Geçti

dYdX’in Sürekli Kripto Sözleşmeleri, ETH Katman 2 Ölçeklendirme Çözümü StarkWare’de Hayata Geçti

Merkezi olmayan türev borsası dYdX tarafından sunulan sürekli kripto sözleşmeleri, Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü StarkWare’de hayata geçti.

Tam lansman, Şubat ayında sınırlı mevduatla başlatılan ölçeklendirme çözümünün artık kapalı alfa olmaması anlamına geliyor.

Borsa tarafından yapılan açıklamada;

“Katman 2 protokolümüze geçişle birlikte, çapraz marjlı Perpetual’lar için sıfırdan tamamen yeni bir ürün ve ticaret sistemi oluşturduk. Ürün, yeni ve geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzüne, gerçekten anında ticarete ve tüccarların sürekli ticaret yaparken bekledikleri tüm gelişmiş özelliklere sahiptir” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca borsa, tüccarların sıfır gas maliyetleri, daha düşük ticaret ücretleri ve düşük minimum ticaret boyutlarından yararlanabileceğini açıkladı.

Borsa, Ethereum ölçeklendirmesini tekliflerine getirmek için ilk olarak geçen Ağustos’ta StarkWare ile ortaklık kurdu. StarkWare, çözümü için ZK Rollups ölçeklendirme teknolojisini kullanıyor ve bu, Optimism’in Optimism Rollups’ları gibi, Ethereum’un karşılaştığı ölçeklendirme zorluklarından bazılarını çözmek için geliştiriliyor.

Her iki teknolojinin de artıları ve eksileri var. Borsa, ZK-Rollups’u seçtiğini, çünkü StarkWare’in çözümü başlangıç ​​ile ilk ortaklık kurduğunda zaten üretimde olduğunu söyledi. Merkezi olmayan değişim DeversiFi ayrıca StarkWare çözümünü kullanıyor.

Synthetix ise Optimism’in çözümünü kullanıyor ve Uniswap önümüzdeki aylarda Optimism’i kullanmaya hazırlanıyor.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.21%
$56,619.00
$118.90
Ethereum (ETH)
2.93%
$4,271.97
$125.17