E-Ticaret Devi Alibaba, Bitcoin Madenciliğine Girişti

Çinli e-ticaret devi Alibaba, bugün onaylanmayan kaynaklara dayanılarak, sürpriz bir kripto para madenciliği platformunu başlattı. Twitter tabanlı bir yerel kripto...

0

Çinli e-ticaret devi Alibaba, bugün onaylanmayan kaynaklara dayanılarak, sürpriz bir kripto para madenciliği platformunu başlattı.

Twitter tabanlı bir yerel kripto haber bilgisi sağlayıcısı olan CnLedger, Çin İnternet servisinin qq.com sitesinden gelen raporu aktardı ve Alibaba’nın “P2P Düğümleri” platformunun Ekim 2017’deki bir kayıttan sonra “başlatıldığını” söyledi.

 

CnLedger’ın mevcut haberine göre, Alibaba “ileride” e-ticaret platformunda P2P Düğümlerini “dahil edebilir”:

Tencent Haber: Alibaba Nanjing kayıtlı sanal para madenciliği platformu “P2P Düğümlerini” başlattı. Gelecekte e-ticaret platformuna dahil olabilirsiniz.

Diğer bir gelişmede, Çinli şirket Tencent, “Blockchain ile ilişkili ticari markaya” kayıtlı “Ether Lock” ve “Ethernet Lock” olarak adlandırılan iki farklı varlık çıkarıldı.

Bu hamleler Pekin’den gelen mevcut rivayetlerin aksine hareket ediyor. Yetkililer son zamanlarda Bitcoin madenciliğine katılımın, yavaş yavaş azalma arzusunu bildirirken, düzenleyici kurumlar merkezi kripto-fiyat ticaretinin son izlerini ortadan kaldırmak için harekete geçti.

P2P Düğümleri ayrıca, Aralık ayında, dünyanın kripto para etkileşimi için “hazır değil” olduğunu ilan eden Alibaba kurucusu Jack Ma için belirgin bir U dönüşünü temsil ediyor.

Aynı zamanlarda CNBC’ye verdiği röportajda, Ma, Alibaba’nın Blockchain teknolojisini araştırmak için “çok çaba harcamış” olduğunu ancak Bitcoin’in “kendisi için olmadığını” ortaya çıkardı.

Kripto para piyasaları, kısmen Çin’in son düzenleyici hamlesinden kaynaklanan baskıyı hissetmeye devam ediyor; Bitcoin, son 24 saatlik ticarette neredeyse% 15’ini kaybederken altcoinler çok daha fazlasını kaybetti.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.