Ana Sayfa Kripto Para Haberleri E-Ticaret Devi Alibaba, Bitcoin Madenciliğine Girişti

E-Ticaret Devi Alibaba, Bitcoin Madenciliğine Girişti

Çinli e-ticaret devi Alibaba, bugün onaylanmayan kaynaklara dayanılarak, sürpriz bir kripto para madenciliği platformunu başlattı.

Twitter tabanlı bir yerel kripto haber bilgisi sağlayıcısı olan CnLedger, Çin İnternet servisinin qq.com sitesinden gelen raporu aktardı ve Alibaba’nın “P2P Düğümleri” platformunun Ekim 2017’deki bir kayıttan sonra “başlatıldığını” söyledi.

 

CnLedger’ın mevcut haberine göre, Alibaba “ileride” e-ticaret platformunda P2P Düğümlerini “dahil edebilir”:

Tencent Haber: Alibaba Nanjing kayıtlı sanal para madenciliği platformu “P2P Düğümlerini” başlattı. Gelecekte e-ticaret platformuna dahil olabilirsiniz.

Diğer bir gelişmede, Çinli şirket Tencent, “Blockchain ile ilişkili ticari markaya” kayıtlı “Ether Lock” ve “Ethernet Lock” olarak adlandırılan iki farklı varlık çıkarıldı.

Bu hamleler Pekin’den gelen mevcut rivayetlerin aksine hareket ediyor. Yetkililer son zamanlarda Bitcoin madenciliğine katılımın, yavaş yavaş azalma arzusunu bildirirken, düzenleyici kurumlar merkezi kripto-fiyat ticaretinin son izlerini ortadan kaldırmak için harekete geçti.

P2P Düğümleri ayrıca, Aralık ayında, dünyanın kripto para etkileşimi için “hazır değil” olduğunu ilan eden Alibaba kurucusu Jack Ma için belirgin bir U dönüşünü temsil ediyor.

Aynı zamanlarda CNBC’ye verdiği röportajda, Ma, Alibaba’nın Blockchain teknolojisini araştırmak için “çok çaba harcamış” olduğunu ancak Bitcoin’in “kendisi için olmadığını” ortaya çıkardı.

Kripto para piyasaları, kısmen Çin’in son düzenleyici hamlesinden kaynaklanan baskıyı hissetmeye devam ediyor; Bitcoin, son 24 saatlik ticarette neredeyse% 15’ini kaybederken altcoinler çok daha fazlasını kaybetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...