bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,404.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,124.47
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $567.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinEl Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele'den Dev Bitcoin Adımı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’den Dev Bitcoin Adımı

Miami’de yapılan Bitcoin 2021 konferansında konuşan 39 yaşındaki El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkesinde BTC’yi yasal bir para haline getirecek yasa tasarısını kongreye götüreceğini açıkladı.

BTC’nin 680 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğunu aktaran Bukele, bunun %1’inin El Salvador’a yatırıldığı takdirde ülkenin GSYİH’sını %25 artıracağını söyledi. Öte yandan Başkan Bukele, El Salvador halkı için BTC’yi benimsemenin faydaları hakkında da bazı şeyler söyledi.

“Bitcoin kullanımı ile birtlikte, bir milyondan fazla düşük gelirli ailenin aldığı miktar, her yıl milyarlarca dolara eşdeğer olarak artacak. Bu, milyonlarca insanın hayatını ve geleceğini iyileştirecek.”

“Bu kararın, önde gelen yenilikçilerden bazılarının finansın geleceğini yeniden hayal edebilecekleri ve potansiyel olarak dünya çapında milyarlarca kişiye yardım edebilecekleri bir alan sağlamada sadece bir başlangıç ​​olacağını umuyoruz.”

Başkanın bu duyurusu kripto para camiasında büyük beğeni topladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao şimdiden bu karara desteğini dile getirdi.

Ayrıca Reuters‘a göre mobil ödeme uygulaması Strike, yeni mevzuatı memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Ayrıca Bitcoin teknolojisinin başarılı kullanımı için El Salvador ile yakın çalışacaklarını da söylediler.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
8.12%
$49,404.00
$4,011.60
Ethereum (ETH)
2.45%
$4,124.47
$101.05