bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,538.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,279.99
tether
Tether (USDT) $0.999250
binance-coin
Binance Coin (BNB) $587.03
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinElon Musk 5 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin'e Sahip: Anthony Scaramucci

Elon Musk 5 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin’e Sahip: Anthony Scaramucci

Yatırım şirketi SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci’ye göre Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı, Elon Musk’ın toplam kripto varlıklarının sadece bir kısmı.

Anthony Scaramucci, elektrikli otomobil devi Tesla’nın BTC’ye yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımın, Elon Musk ve şirketleri tarafından tutulan toplam kripto rezervlerinin üçte birinden daha az olduğunu söyledi.

”Elon Musk, Tesla ile yetinmedi. SpaceX’in bilançosunda Bitcoin’e sahip olduğunu anlıyorum.”

Tesla, 8 Şubat’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu Form 10-K aracılığıyla 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımını açıkladı. SpaceX ise halka açık bir şirket değil, bu nedenle bu tür bilgileri yayınlamak zorunda değil. Ayrıca bazı raporlar, daha önce SpaceX’in kıdemli hazine müdürünün geçen ay MicroStrategy kripto para birimi konferansına katıldığını ileri sürdü.

Tesla, yatırım politikasının Ocak 2021’de “yeterli işletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirilerimizi daha fazla çeşitlendirmek ve maksimize etmek için daha fazla esneklik” sağlamak üzere güncellendiğini açıkladı.

Scaramucci‘nin son açıklamaları, BTC ve diğer blok zincirlerinin (ve özellikle fungible olmayan token’ların) ekosistem üzerindeki olumsuz etkisine ilişkin artan endişelerin ortasında geldi. Ancak Scaramucci, hiçbir canlı insanın gezegeni iklim değişikliğine karşı korumak için Elon Musk‘tan fazlasını yapmadığını savundu.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.81%
$56,538.00
$457.96
Ethereum (ETH)
3.96%
$4,279.99
$169.49