bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,358.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,139.44
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $562.11
Ana SayfaKripto Para HaberleriElon Musk Artık Dünyanın En Zengin İkinci Kişisi Değil

Elon Musk Artık Dünyanın En Zengin İkinci Kişisi Değil

Tesla’nın hızla düşen hisse senedi fiyatları, Elon Musk’ın net servetine zarar verdi. Sonuç olarak, Elon Musk artık dünyadaki en zengin ikinci kişi değil.

Tesla CEO’su Elon Musk, Fransız milyarder yatırımcı Bernard Arnault‘a dünyanın en zengin ikinci kişisi olarak yerini kaybetti. İlginç bir şekilde, bu gelişme Musk‘ın Bitcoin hakkındaki olumsuz yorumlarının ve Tesla hisselerinin düşüşünün ardından geldi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi‘nden alınan verilere göre, Elon Musk’ın net serveti, bugüne kadar oldukça önemli ölçüde düştü. Aslında bu olay Ocak 2021’de dünyanın en zengin kişisi olduğu için biraz şaşırtıcı.

Bloomberg Milyarderler Endeksi

Bununla birlikte Amazon’un Kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, 190 milyar doları aşan kişisel net serveti ile hala ilk sırayı alıyor.

Musk’ın azalan serveti, Tesla hisselerinin son dönemlerdeki olumsuz performansının doğrudan bir sonucu. Elektrikli araç devi, yıla hisse başına 900 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaşan sağlam bir pompayla başladı. Doğal olarak bu, Musk‘ın dünyanın en zengin insanı olarak Bezos‘u geçtiği zamandı.

Ancak Tesla elektrikli araçlarla ilgili bazı aksaklıklar bu durumu tersine çevirmeye başladı. TSLA hızla düşmeye başladı ve dünkü kapanış fiyatı itibariyle 576 dolar seviyelerine geriledi. Bu, Ocak ayındaki yıllık en yüksek seviyeden bu yana %21’lik bir YTD düşüşü ve %35’lik bir düşüş anlamına geliyor.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.17%
$49,358.00
$3,538.97
Ethereum (ETH)
1.05%
$4,139.44
$43.46