bitcoinBTC/USD
$39,971.00
ethereumETH/USD
$2,519.37
tetherUSDT/USD
$1.00
binance-coinBNB/USD
$359.81
Ana SayfaKripto Para HaberleriElon Musk, BCH'nin Bitcoin'e Göre Daha Avantajlı Olduğunu Kabul Etti

Elon Musk, BCH’nin Bitcoin’e Göre Daha Avantajlı Olduğunu Kabul Etti

Tesla arabalarının artık Bitcoin ile ödeme alacağını belirten Elon Musk, belirli bir şekilde Bitcoin Cash’in BTC’den daha iyi olduğunu kabul etti.

Dün haberimizde de belirttiğimiz gibi 24 Mart Çarşamba günü Tesla, Bitcoin’i artık üst düzey arabaları için ödeme olarak kabul ettiklerini açıklamıştı. Bununla birlikte şimdi Kim Dotcom, dünyanın en zengin adamını Bitcoin Cash’in ödemeler söz konusu olduğunda çok daha adil bir anlaşma olduğu konusunda ikna etmeye çalıştı.

Alman – Finlandiyalı bir girişimci ve siyasi bir aktivist olan Kim Dotcom (Kimble veya Kim Tim Jim Vestor olarak da bilinir), Musk‘ın Tesla web sitesinde bir Bitcoin ödeme seçeneği açma konusunda attığı tweet’ine yorum yaptı.

Dotcom, ortalama işlem ücretlerinde BTC yerine BCH ile ödeme yaparsanız çok daha ucuz olduğuna dikkat çekti. Ayrıca Kim Dotcom, Bitcoin’den farklı olarak BCH’nin kitlesel pazara hizmet ettiğini ve bunun sadece %1’i için olduğunu belirtti.

Daha sonrasında Musk, girişimci tarafından yapılan öneriyi kabul etti.

Tesla Duyurusuna Rağmen Bitcoin Düştü

Musk‘ın dün Bitcoin ve Tesla ile ilgili açıklamasına rağmen, BTC döviz kuru yükseliş beklentilerini karşılamadı. Yaklaşık 3.000$ yükseldikten sonra amiral gemisi kripto para birimi bir gecede 52.500$ seviyelerinin altına düştü.

Bu yılın başlarında Elon Musk, bir Bitcoin destekçisine dönüştüğünü ve Tesla’nın Bitcoin’e 1.5 milyar dolar yatırım yaptığını duyurmuştu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.57%
$39,971.00
$227.83
Ethereum (ETH)
2.75%
$2,519.37
$69.28