bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,922.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,948.18
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $355.56
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiElon Musk Şimdi de Gözünü DeFi Alanına Dikti

Elon Musk Şimdi de Gözünü DeFi Alanına Dikti

Elon Musk, vizyonunu merkeziyetsiz finansın gelişmekte olan alanına dikmiş gibi görünüyor.

Tesla CEO’su, şüphesiz ki kripto para birimleri ile ilgilenen en ilginç insanlardan biri. Tüm dünyanın en zengin adamlarından biri olmasının yanı sıra, kitlesel Twitter takipçileriyle ve genel olarak medyayla iletişim kurma biçimiyle de eksantrik ve alışılmışın dışında. Birçok kez Dogecoin’den bahsettikten sonra bu yıl çokça kez manşetlere girdi ve bunların çoğu kripto para biriminin fiyatında büyük artışlara yol açtı.

Şimdi ise Musk‘ın bakış açısı merkezi olmayan finansa (DeFi) odaklanmış gibi görünüyor. Sadece birkaç dakika önce atılan bir tweet’te, savunucuları “DeFi’ye meydan okumayın” diyerek alay etti. Onunla bir şey kastettiği veya sadece kelime oyununu ilginç bulduğu bilinmemekle birlikte, merkezi olmayan finansın nispeten yeni ortaya çıkan alanının farkında olduğunu gösteriyor.

Doğal olarak tweet, TRON kurucusu Justin Sun da dahil olmak üzere alandaki pek çok kişinin dikkatini çekti. Her halükarda, Musk‘ın tweet’i son birkaç gündür birçoğu acı çektiğinden, DeFi tabanlı kripto para birimleri için biraz zorlu bir zamanda geldi. Bu, UNI, LINK, AAVE, SUSHI ve benzeri gibi alandaki bazı token’ı içeriyor ve bunların tümü geçen hafta çift haneli düşüşler yaşadı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.64%
$42,922.00
$274.70
Ethereum (ETH)
1.1%
$2,948.18
$32.43