bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,962.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,086.22
tether
Tether (USDT) $0.999569
binance-coin
Binance Coin (BNB) $476.41
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinElon Musk, Tesla'nın Kirasını Bitcoin İle Ödeyebilir

Elon Musk, Tesla’nın Kirasını Bitcoin İle Ödeyebilir

Bitcoin benimsenmesinde kurumsal bir öncü olduktan sonra Elon Musk, bir sonraki adımı atmak ve Bitcoin ile kira ödemeye başlamak üzere olabilir.

7 Nisan’da Los Angeles emlak firması Caruso Properties ve Winklevoss ikizleri tarafından kurulan Gemini kripto para borsası arasındaki ortaklık ile ilgili haberler çıktı. Ortaklığın ardından Caruso, çeşitli perakende ve konut mülklerinde kira olarak BTC ödemelerini kabul edecek. L.A Times’ın yaptığı haber, firmanın Gemini ile yaptığı anlaşma ile Caruso’nun hazinesinin yaklaşık %1’ini BTC’ye dönüştürdüğünü gösteriyor.

Caruso, California Glendale’deki Tesla bayisine ev sahipliği yapan mülkün sahibidir.

1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldıktan ve ardından Tesla elektrikli araçları için ödeme olarak BTC’yi kabul ettikten sonra, Elon Musk‘ın kirasını dijital para biriminde ödemeye başlamasını beklemek çok fazla olmaz.

Şirket sahibi Rick Caruso, henüz BTC kullanarak kira ödemek için acele etmediğini, ancak şirketin yaptığı yatırımın çoktan karlı olduğunu belirtti.

Caruso yaptığı açıklamada; “Bunun iyi bir önlem olduğuna ve bizim için iyi bir yatırım olduğunu şimdiden kanıtladığına inanıyorum” dedi.

Caruso, mülklerini potansiyel BTC alıcılarına açarak geleceği planlıyor gibi görünüyor ve kripto para biriminin benimsenme durumunu elli yıl önceki kredi kartlarıyla karşılaştırıyor.

“BTC ve blockchain’in gelecekte aynı şeyi yapacağına inanıyorum. Eğrinin önünde olmak istiyoruz.”

Gemini’nin CEO’su ve kurucu ortağı Tyler Winklevoss, firmasının kripto para kullanımının emlak piyasasına yayıldığını görmekten heyecanlandığını ve bu hareketin hem Caruso hem de müşterilerine fayda sağlayacağını söyledi.

“Hem müşteri deneyimleri hem de kendi iş operasyonları için kripto para birimini kucaklayarak emlak sektörünü yeni zirvelere taşımaya devam eden Caruso ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.04%
$60,962.00
$634.00
Ethereum (ETH)
2.37%
$4,086.22
$96.84