bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,524.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,071.75
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $290.30
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinEnjin (ENJ) Blockchain Ekosistemi Karbon Negatif Oldu

Enjin (ENJ) Blockchain Ekosistemi Karbon Negatif Oldu

NFT ekosistem sağlayıcısı ve ERC-1155 belirteç standardının yaratıcısı olan Enjin, JumpNet blok zincirini karbon negatife çevirdi. Bu hareket, endüstriyi karbondan arındırmayı amaçlayan Kripto İklim Anlaşmasına katıldıktan sonra geliyor.

Bilindiği gibi, Tesla CEO’su Elon Musk, özellikle kömür yakıtlarından gelen ve madencilik için kullanılan yüksek enerji sebebiyle Bitcoin’i eleştirmişti. O günden beri tüm kripto endüstrisi bu endişeye odaklandı. BTC’nin iş kanıtı konsensüs algoritmasını daha temiz enerji kaynaklarına dönüştürmeyi amaçlayan yeni kuruluşların ortaya çıkmasının yanı sıra, diğer projeler de benzer planları olduğunu açıkladı.

Bu planlardan bahseden son protokol ise ENJ oldu. Protokol bu hareketi kamuoyuna açıklamadan önce Kripto İklim Anlaşması‘na katıldı. Energy Web, Yenilikçi Düzenleme İttifakı ve RMI tarafından başlatılan bu anlaşma, dijital varlık alanını %100 yenilenebilir hale getirmeyi amaçlıyor.

Energy Web’de Küresel Piyasalar Lideri Doug Miller konuyla ilgili şu yorumlarda bulundu;

”Enjin’in kripto sektörünü karbondan arındırmak isteyen ve hızla büyüyen şirketler topluluğuna katıldığını görmekten mutluyuz. ENJ gibi bir protokolün, standart enerji ve karbon endüstrisi uygulamalarını teşvik ederken yeşil NFT’lerin kanıtlarını sunarak öncülük etmesi için yarış devam ediyor.”

Kaynak: Enjin

JumpNet Blockchain Karbon Negatif Oluyor

Yapılan açıklamada ayrıca, ENJ’nin kolu JumpNet’in zaten ortalama ABD hane halkından daha az enerji ve Ethereum’dan %99,99 daha az elektrik kullandığı belirtildi. Ayrıca Beyond Neutral aracılığıyla karbon denkleştirme kredileri aldı ve bu da karbon negatif olmasına olanak tanıdı.

Yapılan bu hareket, JumpNet geliştiricilerinin çevre dostu, ücretsiz çözümler oluşturabildikleri için gelen eleştirilere doğrudan bir yanıt oluşturmalarına olanak tanıyor.

ENJ CEO’su Maxim Blagov, doğayı korumanın ilk sırada olduğunu ve aynı zamanda gelişmeye ve yenilik yapmaya devam etmenin önemini vurguladı.

“JumpNet için karbon nötrlüğü, Enjin ve ortaklarımız için sürdürülebilir bir NFT ekosistemi vizyonumuza doğru önemli bir adımdır.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.98%
$32,524.00
$318.74
Ethereum (ETH)
3.52%
$2,071.75
$72.93