bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,975.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,293.60
tether
Tether (USDT) $0.997079
binance-coin
Binance Coin (BNB) $586.46
Ana SayfaKripto Para HaberleriERC-20 Token'ları Cardano'ya (ADA) Sorunsuz Bir Şekilde Taşınabilecek

ERC-20 Token’ları Cardano’ya (ADA) Sorunsuz Bir Şekilde Taşınabilecek

Cardano’nun yerleşik iki yönlü dönüştürülebilirliğe sahip ERC-20 dönüştürücü aracı, yakında beta testine açılacak.

Input Output Hong Kong’da proje yöneticisi ve IOHK geliştirme yöneticisi olan Francisco Landino‘ya göre, platformun ERC-20 taşıma aracı testnet dağıtımına yaklaşıyor. Pazartesi günü yayınlanan bir blog yazısında Landino, ERC-20 dönüştürücü aracının Ethereum tabanlı token’ların Cardano zincirine taşınmasına izin vereceğini söyledi. Bununla birlikte planlanan ERC-20 dönüştürücü köprüsü, ADA’nın ağa akıllı sözleşme işlevselliği getireceği düşünülen ve merakla beklenen Alonzo çatalını da takip edecek.

Cardano

ERC-20 dönüştürme aracının gerekliliğini savunan Landino, yayınladığı blog yazısında şunları söyledi:

“Bir kez konuşlandırıldıktan sonra, desteklenen Ethereum token’larının kullanıcıları, bunları Ethereum’un sıkışık ağından getirebilecek ve Cardano’nun işlem kapasitesinden ve daha düşük ücretlerden faydalanırken gelişmiş güvenlik, düşük maliyet ve birlikte çalışabilirliğin keyfini çıkarabilecekler.”

Duyurunun bir parçası olarak, IOHK yöneticisi ayrıca ERC-20 dönüştürme aracının ölçeklenebilirlik ve işlem maliyetleri gibi parametreler açısından ADA’nın Ethereum üzerindeki değer teklifinden yararlanma çabalarının önemli bir parçası olduğunu da belirtti.

Landino, SingularityNET’in AGI token’ının ADA zincirine taşınan ilk ERC-20 token’ı olacağını belirterek, dönüştürücü testnet dağıtımı için planların halihazırda devam ettiğini belirtti ve Cardano ekibinin ERC-20 dönüştürücü aracının çapraz blok zincir köprüsü olma potansiyelini öngördüğünü söyledi.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.09%
$56,975.00
$51.28
Ethereum (ETH)
3.74%
$4,293.60
$160.58