bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,822.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,933.90
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $356.77
Ana SayfaKripto Para HaberleriEski BitMEX CEO'su Arthur Hayes, 6 Nisan'da Teslim Olabilir

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, 6 Nisan’da Teslim Olabilir

Arthur Hayes, CFTC’nin geçen yıl kendisine ve borsadaki diğer yöneticiler aleyhine açtığı suçlamaların ardından 6 Nisan’da teslim olmayı teklif etti.

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun BitMEX operatörlerini ve sahiplerini yasa dışı olarak bir türev borsası işletmekle suçlamasından birkaç ay sonra Arthur Hayes, gelecek ay teslim olmaya hazır gibi görünüyor.

Arthur Hayes Hawaii’de Teslim Olacak mı?

Ekim 2020’de CFTC’nin, BitMEX kurucularına ve yöneticilerine ABD Gizlilik Yasasını ihlal etmekle suçladığı haberini sizlerle paylaşmıştık.

Arthur Hayes

Haberin yayılmasından sonra operatörlerden biri olan Samuel Reed, 5 Milyon Dolar’lık kefalet ile serbest bırakılmadan önce tutuklanmıştı. Öte yandan Hayes serbest kalmış ancak borsayı yöneten organizasyon olan 100x Group’un CEO’su olarak görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

9 Şubat’ta gerçekleşen bir duruşmaya ilişkin mahkeme belgelerine göre Hayes, şu anda Singapur’da ikamet ediyor. Bununla birlikte eski BitMEX yöneticisi, potansiyel olarak teslim olma ve mahkemeye katılma konusunda ABD hükümeti ile de görüşmelere devam ediyor.

ABD Savcısı Jessica Greenwood mahkemede, Hayes‘in Hawaii’de 6 Nisan 2021 de teslim olmasının tartışıldığını söyledi. Greenwood ayrıca her iki tarafın da şu anda bir kefalet paketini tartışmakta olduğunu da açıkladı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.58%
$42,822.00
$1,533.03
Ethereum (ETH)
5.11%
$2,933.90
$149.92