bitcoin
Bitcoin (BTC) $39,087.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,346.74
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $312.19
Ana SayfaKripto Para HaberleriEski CFTC Başkanı Heath Tarbert, Citadel Securities'e Katıldı

Eski CFTC Başkanı Heath Tarbert, Citadel Securities’e Katıldı

Mart ayında CFTC’den ayrılan eski başkan Heath Tarbert, 5 Nisan’da Citadel Securities’e baş hukuk sorumlusu olarak katılacak.

Başkan olarak görev yaptığı süre boyunca Tarbert, kripto endüstrisinde tanıdık bir isim haline geldi. Komisyon, onun gözetimi altında kripto endüstrisi için bütünsel bir çerçeve üzerinde çalışmaya başladı. Eski CFTC başkanı Tarbert, Ether’in ABD’de bir menkul kıymetten çok bir emtia olduğunu belirlemede de kritik bir rol oynadı.

Bu arada Citadel Securities, dünyanın en büyük piyasa yapıcılarından biridir. Firma, geleneksel olarak büyüklüğüne göre düşük bir profile sahip ancak son zamanlarda borsa ticareti uygulaması Robinhood ile olan ilişkisi konusunda düzenleyicilerden baskı aldı.

Robinhood, video oyunu satıcısı GameStop hisselerinin ve diğer hisse senetlerinin alım satımını geçici olarak durdurmasının ardından bu yılın başlarında ilgi odağı oldu. Bu eylem, perakende yatırımcılarının Reddit’te koordine edilen bir çabayla GameStop hisselerinin fiyatını artırmasının ardından geldi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.97%
$39,087.00
$770.01
Ethereum (ETH)
0.64%
$2,346.74
$15.02