bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,464.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,904.88
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $353.16
Ana SayfaKripto Para HaberleriEski SEC Başkanı Jay Clayton, Fireblocks Danışma Kuruluna Katıldı

Eski SEC Başkanı Jay Clayton, Fireblocks Danışma Kuruluna Katıldı

Jay Clayton, yeni rolünde Fireblocks’a, özellikle sermaye piyasaları çevresinde dijital varlık altyapısını geliştirmek ve dağıtmak için düzenleyici engellerin aşılmasında yardımcı olacak.

SEC eski başkanı Jay Clayton, bundan sonra blok zinciri altyapı sağlayıcısı Fireblocks ile çalışacak. Bununla birlikte Clayton, yakın zamanda unicorn statüsüne yükselen bir şirkete önemli bir katkı sağlamış olacak.

Fireblocks’un danışma kuruluna katılırken Jay Clayton, şirketin dijital varlık saklamanın geleneksel saklama ile aynı düzeyde hizmet gerektirdiğini kabul etti.

Fireblocks CEO’su ve kurucu ortağı Michael Shaulov, Clayton‘ın sermaye piyasası katılımcıları ve yatırımcıları için Fireblocks altyapısının güvenliğini daha da artırmaya yardımcı olacağını söyledi.

Fireblocks

Jay Clayton, 2017 ve 2020 yılları arasında SEC’e başkanlık etti. Burada dijital varlık endüstrisi için karmaşık ve sıklıkla gelişen düzenleyici gereksinimlerin yönlendirilmesine yardımcı oldu. Clayton, ilk kez kripto paraları çevreleyen sorunların ön planda olduğu 2017 kripto para boğa piyasasında görevdeydi.

Fireblocks, Aralık 2020’de menkul kıymetler düzenleyicisinden ayrılmasından bu yana Clayton‘ın ikinci yüksek profilli kripto katılımını temsil ediyor. Bu yılın Mart ayında Clayton, One River Asset Management için bir düzenleyici danışma konseyine katıldı. Varlık yöneticisi, Jay Clayton‘ın engin düzenleme ve politika deneyimi için seçildiğini söyledi.

Genel olarak kripto düzenlemeleri ve özellikle vergi raporlama gereksinimleri, son aylarda dijital varlık piyasası için en önemli konular arasında yer alıyor. Mevcut SEC başkanı Gary Gensler‘in kripto para piyasasına daha fazla düzenleyici gözetim getirmeye istekli olduğu bildirdi. Bu arada, yakın zamanda kabul edilen altyapı tasarısı, blok zinciri altyapı sağlayıcılarını ve onları vergi gereksinimlerine tabi tutabilecek bazı hükümleri içeriyor. Ancak, Hazine Bakanlığı’nın yakın gelecekte kripto vergi raporlama kurallarını netleştireceğine dair artan bir umut da var.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.36%
$42,464.00
$2,276.07
Ethereum (ETH)
8.05%
$2,904.88
$233.84