bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,989.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,007.79
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $455.30
Ana SayfaKripto Para HaberleriEski SEC Başkanı Jay Clayton Kripto Danışma Kuruluna Katıldı

Eski SEC Başkanı Jay Clayton Kripto Danışma Kuruluna Katıldı

Jay Clayton, SEC’den istifa ettikten yaklaşık üç ay sonra, kripto yatırım yöneticisi One River Asset Management’ın danışma kuruluna katıldı.

Clayton, The Lindsey Group’tan Kevin Hassett ve Compass Lexecon’dan Jon Orszag ile birlikte One River Asset Management’ın yeni kurulan akademik ve düzenleyici danışma konseyine katıldı. Clayton’ın danışma grubundaki kesin rolü belirtilmemiş olsa da, One River CEO’su Eric Peters, amacının seçkin kişileri değişken düzenleme ve politika deneyimleri ile bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Clayton; “Eric’in para, bankacılık ve sermaye piyasaları ekosistemimizin dijitalleştirilmesi ve One River’ın şeffaflık taahhüdü hakkındaki farklı görüşlerimizi duyma istekliliğinden etkilendik” dedi.

Clayton, 23 Aralık 2020’de istifa etmeden önce Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda üç buçuk yıl görev yaptı.

Bitcoin (BTC) çılgınlığının ana yatırımcılara ulaştığı son kripto para birimi boğa piyasasında da oradaydı. Clayton, 2019’da yatırımcıları, kripto para biriminin daha katı düzenlemeler olmadan büyük borsalarda takas edilebileceğini beklerlerse çok yanılabilecekleri konusunda uyardı.

One River Varlık Yönetimi, 2020’nin sonlarında 600 milyon dolarlık kripto varlığı toplayarak önemli bir Bitcoin oyuncusu olarak ortaya çıktı. O zamanlar firma, 2021’in ilk yarısına kadar kabaca 1 milyar dolar değerinde BTC ve Ethereum’a sahip olmayı beklediğini söyledi. Kripto varlıklarının bu yıl şimdiye kadarki hızlı değer kazanması göz önüne alındığında bu hedeflere çoktan ulaşılmış olabilir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.94%
$58,989.00
$1,734.28
Ethereum (ETH)
4.48%
$4,007.79
$179.55