bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,682.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,846.24
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $335.00
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinEski SEC Başkanı Jay Clayton, Yeni Bitcoin Düzenlemelerinin Geleceğini Söyledi

Eski SEC Başkanı Jay Clayton, Yeni Bitcoin Düzenlemelerinin Geleceğini Söyledi

Yakın tarihli bir CNBC röportajında konuşan Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton, Bitcoin’in uzun süredir menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığını ve menkul kıymet olmayan statüsünün onu yeni dayatmadan korumadığı konusunda uyardı.

Sunucu Andrew Ross Sorkin, Clayton‘ın gözetiminde SEC’in BTC düzenlemesi konusunda bir pozisyon almadığına dikkat çekti. Clayton bunun nedenini ise daha düzenleyici kurumun başkanı olarak görevine başlamadan önce varlığın bir menkul kıymet olmadığının açıklanması olarak tarif etti.

“SEC’e ulaşmadan önce BTC’nin bir menkul kıymet olmadığına karar verildi. Bu nedenle, SEC’in BTC üzerindeki yargı yetkisi oldukça dolaylıydı.”

Clayton, Aralık 2020’de SEC’den ayrılmasının ardından sektörde kaldı ve şu anda kripto para birimleri konusunda One River Varlık Yönetimi’ne danışmanlık yapıyor. SEC’in başındaki zamanından itibaren hangi yeni yasaların geldiği konusunda özel bir anlayışa sahip olmadığını iddia etse de, düzenleyici ortamın bir sarsıntıya bağlı olduğuna inanıyor.

“Günün sonunda dijital varlıkların düştüğü yerde, kısmen düzenlemeler tarafından yönlendirileceğini (hem yerel hem de uluslararası) bekliyorum ve şimdi bir vatandaş olarak konuşuyorum. Bu düzenleme hem doğrudan bu alana gelecek ve dolaylı olarak bunların bankalarda, menkul kıymet hesaplarında, vergilendirmede vb. Bu düzenleyici ortamın geliştiğini göreceğiz.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.64%
$41,682.00
$1,517.22
Ethereum (ETH)
5.46%
$2,846.24
$155.40