bitcoin
Bitcoin (BTC) $62,178.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,757.82
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $480.35
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinETH 2.0 Yayınlandı, Ethereum Fiyatı Yükselişe Geçti

ETH 2.0 Yayınlandı, Ethereum Fiyatı Yükselişe Geçti

Ethereum fiyatı bugün %5’ten fazla artış gösterdi ve şu anda ETH 400$ seviyelerinin üzerinde işlem görüyor.

Dünya, ABD seçim sonuçlarını beklemeye devam ederken, kripto para birimi endüstrisinde en çok beklenen olaylardan biri nihayet kesinliğe kavuşuyor. Ethereum blockchain ağında uzun zamandır beklenen yükseltme olan Ethereum 2.0 başlatılıyor.

Şu ana kadar bu haberin piyasalar tarafından çok iyi karşılandığını söyleyebiliriz. Ethereum fiyatı yapılan duyurunun ardından %4’ten fazla arttı. ETH, bu hafta başında 370$’a kadar düştükten sonra, bu haberle birlikte 400$ seviyelerinin üstünde işlem görmeye başladı.

ETH Günlük Fiyat Grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Daha önce paylaştığımız haberde de belirttiğimiz gibi, Ethereum tabanlı merkeziyetsiz finans (DeFi) için Ekim, zor bir ay oldu. Oysa ki DeFi, kullanıcıların milyarlarca doları deneysel ve gözetim dışı finansal ürünlere harcadıkları bir yaz geçirmişti.

ETH 2.0

DeFi patlaması, Ethereum ağında blok zincirinin teknik sınırlarını zaman zaman test eden bir faaliyet dalgasına yol açtı. O zamanlar gözlemciler, ETH 2.0 güncellemesinin yakında DeFi’yi kurtarmaya geleceğini umuyordu.

DeFi durgunlaştığı ve Ethereum ağının kullanımı düştüğü için DeFi token fiyatları Eylül ayında düşüşe geçmeye başladı. Ekim ayı daha da kötüydü. Ancak DeFi, bir geri dönüş için hazırlanırsa, Ethereum 2.0 sürümü yükü kaldırmaya hazır olacak gibi görünüyor.

Ve bu, Ethereum fiyatı için çok iyi bir haber olabilir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.92%
$62,178.00
$1,193.82
Ethereum (ETH)
1.28%
$3,757.82
$48.10