Ana Sayfa Kripto Para Haberleri DeFi Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018’deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Etherscan verilerine göre Ethereum ağındaki günlük işlem sayısı, 17 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,4 Milyon’a ulaştı.

Etherscan.io‘dan alınan görüntü

Yukarıdaki grafik, dünyanın en büyük ikinci blok zincirindeki aktivitede hızlı bir artış olduğunu gösteriyor.

DeFi yeni ICO’dur

4 Ocak 2018 tarihinde yaşanan ICO çılgınlığı ile birlikte Ethereum ağı üzerinde yapılan işlemlerde kaydedilen en yüksek seviye 1.34 Milyon’du. Daha sonra ağ aktivitesi kademeli olarak azalmaya başlamış ve 10 Şubat 2019’da 381.151 işlem ile dip seviyelere gerilemişti.

Bu tarihten sonra ise ETH Ağı için en büyük olay, kilitli olan toplam değeri 9.25 Milyar Dolar seviyelerinde olan merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları oldu.

Ethereum ağı Ağustos ayı başlarında, ICO döneminin günlük işlem rekorunu kırmaya çoktan yaklaşmıştı ve dün Uniswap, UNI tokenını piyasaya sürdüğünde bu rekor elde edildi.

17 Eylül, Ethereum ağı için en yoğun gündü. Uniswap kullanıcıları hediye edilen 400 UNI’lerini işleme sokmak için acele ettikçe, günlük işlemlerin yanı sıra, gas fee ücretleri de tavan yaptı.

Hal böyle olunca Ethereum, bu ayın başlarında ilk kez günlük işlemlerin USD değeri açısından Bitcoin‘i geçti.

Bitinfocharts.com‘dan alınan görüntü

DeFi uygulamaları, ICO’lara kıyasla önemli ölçüde daha az sermaye çekiyor, bu da ETH fiyatının neden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.438$’ın altında işlem görmeye devam ettiğini açıklıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Wrapped Bitcoin (wBTC) Piyasa Değeri Açısından 1 Milyar Dolar’ı Aştı

Skew'den alınan verilerine göre Wrapped Bitcoin'in (wBTC) piyasa değeri 1 Milyar Dolar'ı aştı. Bu, merkeziyetsiz finans (DeFi) pazarının 2020'deki...

OKEx Olayından Sonra Bitcoin Fiyatı 30 Dakika İçinde Aniden Düştü

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx, para çekme işlemlerini askıya aldıktan sonra, Bitcoin fiyatı sadece 30 dakika içinde %3...

Bitcoin Fiyatı Son Haberlere Rağmen Durgun: Fırtına Öncesi Sessizlik Mi?

Dün yayınlanan OKEx haberleri kripto para fiyatlarını düşürdü, ancak çoğu kripto para depolanmayı durdurdu. Bitcoin fiyatı 11.350$, Ethereum fiyatı ise 370$ civarında...

Kripto Para Piyasası Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Bitcoin fiyatı, ABD hisse senedi vadeli işlemlerindeki artışların ardından yükselişine devam etti. Kripto para piyasasında yaşanan olumsuz haberlere...