Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Su Zhu: Ethereum (ETH)'un Artık Uygulanamaz Olduğunu Düşünüyorum

Su Zhu: Ethereum (ETH)’un Artık Uygulanamaz Olduğunu Düşünüyorum

Ethereum, ikinci en büyük kripto para birimi olarak, kısa bir kripto kışına rağmen kalıcı büyümesiyle tanındı. Büyümeye, büyük ölçüde DeFi tokenleri ve stablecoin’ler katkıda bulundu.

Gaz ücretleri, blok zincirinde işlem yapan insanlar için önemli bir endişe kaynağı oldu. Blok zincirinin tıkanıklığını gidermek için çaba gösterilmiş olsa da, ücretler geri çekilme belirtileri göstermedi.

DeFi üzerinde geliştirilmekte olan çeşitli uygulamalar olduğu için, topluluktaki ana tartışma, Ethereum’un genişletilmiş platformlarla devam etme yeteneği hakkında. Su Zhu, platformunda birden fazla hizmeti destekleyebilmesi nedeniyle Ethereum’un uygulanamaz hale geldiğini düşünüyor. Three Arrows Capital CEO’su, POV Crypto Podcast‘te katıldı ve şunları söyledi:

“Ethereum ‘un, işlerin yürümesine bağlı olması nedeniyle artık uygulanamaz olduğunu düşünüyorum. 2016’da olduğu gibi bir geri dönüş yapamayacak. Bu yüzden, Ethereum’da şu anda bir platform olarak işlemeye hazır olabilen çok yüksek riskli şeyler olduğunu düşünüyorum.”

DeFi gelişirken, platformun talebine ayak uydurması için ETH üzerinde baskı oluşuyor. Ağ temellerine rağmen, Ethereum’un geleceği için en sorunlu kısım, Bitcoin topluluğu tarafından da birçok kez gündeme getirilen bir şey olan yönetişim olacaktır. Zhu‘ya göre, mevcut yapı opak kaldı ve bu, dolaşım arzına ilişkin mevcut tartışmalar sırasında da görüldü.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in uzayda ademi merkeziyetçiliği sürdürme çabaları, arz konusunda netlik eksikliği endişelerini artırdı. Su Zhu‘nun sözleriyle, gaz maliyetini ve gaz kullanımını artıran uygulama katmanına yönetişim sorunları eklemek bir “ani çarpışma riski” olarak ortaya çıkıyor.

Ethereum, geliştiricilerin üzerine inşa etmeleri için bir fırsat sağladığı zor bir pozisyondaydı, ancak ETH’nin altcoinlerin lideri olarak kalması için ölçeklenebilirlik ve alanla ilgili endişelerini düzeltmesi gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...