Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Ethereum'un Constantinople Yükseltmesi, Ocak 2019'da Etkinleştirilebilir

Ethereum’un Constantinople Yükseltmesi, Ocak 2019’da Etkinleştirilebilir

Ethereum geliştiricileri arasındaki son toplantıya göre Ethereum Constantinople, Ocak 2019 ortalarında etkinleştirilecek.

Ethereum’un geliştiricileri, kripto para birimi platformunun ağında 7,080,000 numaralı blokta bulunan Sabit Çatallı sert çatallı yükseltmeyi etkinleştirmeye karar verdiler. Ancak bu karar yalnızca Ethereum’un topluluk üyeleri, güncellemeyle birlikte ilerleme oyu verirse gerçekleşecek şekilde kararlaştırıldı.

Constantinople Yükseltmesi 7,080,000 Numaralı Blokta Etkinleşecek

Constantinople yükseltmesine dahil edilen “kod değişikliklerini başlatma” kararı, bu hafta Ethereum’un çekirdek geliştiricileri arasındaki iki haftalık toplantı sırasında geldi. Ethereum topluluğu, Constantinople’ın bir parçası olan kod tabanı değişikliklerini onaylarsa, 7,080,000 sonrasında kod eklenecek.

Parity Ethereum müşterisi için serbest bırakma yöneticisi olan Afri Schoedon, Constantinople’ın 14-18 Ocak tarihleri ​​arasında etkinleştirileceği tahmininde bulundu. Ethereum Vakfı’nın güvenlik lideri Martin Holst Swende, Go-Ethereum istemci yazılımı güncellemesinde codebase modifikasyonlarını etkinleştirirken herhangi bir sorun olması durumunda yükseltmeyi erteleme seçeneğini de gündeme getirdi.

Constantinople güncellemesi Ekim ayı için geçici olarak planlanmıştı ancak Kasım ayına ertelenmişti. Bununla birlikte, test aşamasında önerilen kod modifikasyonları ile ilgili çeşitli konular nedeniyle, Ethereum’un geliştiricileri Constantinople’i Ocak 2019’un sonuna doğru aktive etmeye karar vermişti. Dolayısıyla, şimdi, Ethereum blockchain’in birkaç hafta önce yükseltmeyi alabildiği anlaşılıyor. Şu anda Ocak 2019 ortalarında planlandığı gibi.

Madenci (Miner) Ödüllerini Azaltmak İçin Constantinople

Konstantinopolis hard fork yükseltmesinin, Ethereum’un “Ethereum Ice Age” olarak adlandırılan ve yaklaşık 12 aylık bir süreç olan “difficulty bomb” planını geciktirmeye odaklanan ekonomi politikasında değişiklikler yapması bekleniyor. Ayrıca, Ethereum blockchain’in kod tabanındaki değişiklikler, madencilik ödüllerini blok başına 3 ETH’den 2 ETH’ye düşürecek.

Ethereum’un geliştiricileri de, ’ProgPoW‘yu (Cuma günü iki haftada bir yapılan toplantıda) tartıştılar; bu toplantı da, Ethereum’un mevcut iş kanıtı (PoW) fikir birliği protokolünde değişiklik yapılmasını içeriyor.

ProgPoW, madencilerin ASIC’ler gibi özel madencilik donanımlarını kullanmasını önlemeyi amaçlıyor. ProgPoW’un devam eden gelişimi istikrarlı olmasına rağmen, Ethereum’un geliştirme ekibi, bu modifiye fikir birliği algoritmasının Ethereum ağında etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğine henüz karar vermediler.

Ethereum 1x, ProgPoW Onaylanmadı

Yaklaşan Ethereum yükseltmeleri hakkında yorum yapan Swende şunları söyledi:

Oradaki seçenekleri göz önüne alıyoruz ve daha sonra bir karar vereceğiz (ProgPoW ile ilgili olarak).

Ethereum Geliştiricisi

Cuma günkü toplantıda geliştiriciler ayrıca, 2019 yılı ortalarında planlanan ayrı bir yükseltme setini içeren “Ethereum 1x” i de tartıştılar.

Kapsam dahilinde, Ethereum blockchain’in genel verimliliğini iyileştirmek için çeşitli yaklaşımları araştırmakla görevlendirilmiş dört farklı çalışma grubu bulunuyor. (Ethereum 1x için). Bunlar, akıllı sözleşme verilerinin nasıl işlendiğine ilişkin değişiklikler yapmak, blok yayılımının hızını artırmak için kod optimizasyonları yapmak ve diğer bazı önemli değişiklikleri içermekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...