bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,288.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,446.78
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $412.99
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinEthereum Ekonomik Olarak Sürdürülebilir Değil: Lyn Alden

Ethereum Ekonomik Olarak Sürdürülebilir Değil: Lyn Alden

Lyn Alden, Ethereum’un işlevsel, ancak ekonomik olarak sürdürülebilir bir proje olmadığını ve Bitcoin’in ETH’den uzun vadede daha başarılı olacağını söylüyor.

Ünlü bir stratejist ve yatırım uzmanı olan Lyn Alden‘in Ethereum’a yatırım yapmamasının nedeni, Ethereum ağını Bitcoin ile karşılaştırdığında bitmemiş bir ürün olarak görmesinden kaynaklanıyor.

Alden, Ethereum’u bir Concorde uçağına benzetirken, üzerinde çalışan birçok akıllı geliştiriciye sahip olduğu için işlevsel, ancak uzun vadede ekonomik olarak sürdürülebilir bir proje olma olasılığının düşük olduğunu söylüyor. Ayrıca Ethereum’un bazı ana özelliklerini gözden geçirdiğini ve birçok ademi merkeziyetçi uygulamanın kullanım durumunun döngüsel ve spekülatif olduğunu söylüyor.

Lyn Alden

Buna ek olarak, eğer üçüncü taraf düğüm hizmetlerinde bazı devlet müdahaleleri olursa, ağın düğümlerinin merkezi saldırı riski altında olma olasılığının daha da yüksek olduğunu söylüyor. Alden, düzenleyicilerin Ethereum’u düşürmeyeceğini, ancak uygulamaların çalıştırılmasını zorlaştırarak kullanım durumunu etkili bir şekilde tehdit edebileceğini söylüyor.

“Ethereum, fiyat açısından gelecek yıl gerçekten çok iyi bir performans gösterebilir, ancak temel katmanını dönüştürdüğü sürece bitmiş ve kararlı bir üründen ziyade alfa geliştirmede bir spekülasyon olarak kalır.”

Öte yandan Alden, 21 Milyon token’lık sabit arzıyla Bitcoin’in iki ağ arasındaki kültürel bölünmeye işaret etmenin yanı sıra, Ethereum’un keyfi para politikasına sahip olmadığını söylüyor.

Alden, ETH’nin daha fazla oyun kültürü ve daha fazla deney çektiğini ve ağ üzerinde inşa edilen bazı projelerin başarısızlıkla sonuçlandığına da dikkat çekiyor.

“Belki de Ethereum 2.0, bir sonraki 5 yıl içinde tüm zaman boyunca tutarlı para politikası ile büyük ölçüde Bitcoin gibi bitmiş bir proje olarak kabul edilebilir, ama o zamana kadar deneysel.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.14%
$48,288.00
$550.48
Ethereum (ETH)
0.63%
$3,446.78
$21.71