bitcoin
Bitcoin (BTC) $47,698.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,964.83
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $546.58
Ana SayfaAnalizEthereum Fiyat Analizi: Bitcoin Rallisi Ethereum’a da Yansıdı

Ethereum Fiyat Analizi: Bitcoin Rallisi Ethereum’a da Yansıdı

Bitcoin’in tüm zamanların en yükseğine çıkması ve artmaya devam etmesi en büyük altcoin Ethereum’u da olumlu etkiledi.

Ethereum, Bitcoin rallisinden kendisine pay çıkartarak 4 bin doların üzerine kendisini atmayı başardı. Bu da yatırımcıların akıllarına yeni ATH geliyor mu? sorusunu getirdi.  

4 Bin Dolar Direncini Kırdı

Bitcoin rallisi ile başlayan süreçte Ethereum da 4 bin direncini kırmayı başardı ve kendisini yukarıya attı. Bitcoin şu sıralar 67 bin dolar civarından işlem görürken, Ethereum’da ise 4 bin 85 dolardan alım satım işlemleri yapılıyor.

Ethereum’un ATH’si 4 bin 380 dolar ve bu seviyeye oldukça yakın görünüyor. Yarın ya da ilerleyen günlerde kripto varlığın bu seviyelere çıkması bekleniyor. Çıkması halinde seviyenin daha da yukarılara çıkması da muhtemel.

ETH/USD

ETH Teknik Göstergeleri

Hacim: Bu haftaki devam eden hacim, ETH’yi tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmek için konumlandırdı. Bu, haftanın sonunda veya daha erken olabilir.

RSI: Günlük zaman diliminde RSI kanalının tepesine yaklaşıyor ve bu da güçlü bir yükseliş hareketinin oyunda olduğunu gösteriyor. Tüm zamanların en yüksek dirence yaklaştıkça bunun devam etmesi bekleniyor.

MACD: Hareketli ortalamalar bugün günlük zaman diliminde genişledi ve histogram sağlam bir şekilde pozitif tarafa yerleştirildi. Bu yükseliş ve şu anda bunun değişebileceğine dair hiçbir işaret yok. Yine de tetikte olmak ve tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığımızda geri çekilmeye karşı dikkatli olmak önemli.

ETH yanlılığı, fiyatın eninde sonunda kilit direncin üzerine çıkacağı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini aramak için fiyat keşfine gireceği beklentisiyle şu anda çok yükseliş olarak kabul edilebilir. 4 bin 380 dolara yaklaşırken, ETH bir atılım gerçekleşmeden önce bu seviyenin hemen altında konsolide olabilir.

ETH/USD

ETH Fiyatı İçin Kısa Vadeli Fiyat Tahmini

Şu anda, ETH için kalan tek direnç 4.380 dolar seviyesi. Fiyat, kar elde edene kadar 5 bin dolara doğru yükselişini sürdürebilir. Bu noktada, ETH potansiyel olarak yeni seviyeler arayışında patlamadan önce kısa bir konsolidasyon gerçekleşebilir.

5 bin veya 6 bin dolar gibi psikolojik yuvarlak rakamlar, fiyat keşfine girdiğimizde göz kulak olmamız gereken kilit alanlardır.

Temel Destek seviyesi: 3 bin  900 dolar

Anahtar Direnç seviyesi: 4 bin 380 dolar

Uyarı: Analiz yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
16.21%
$47,698.00
$7,731.85
Ethereum (ETH)
13.8%
$3,964.83
$547.15