bitcoin
Bitcoin (BTC) $46,928.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,905.68
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $536.79
Ana SayfaAnalizEthereum Fiyat Analizi: ETHER, ATH Seviyesine Yaklaştı

Ethereum Fiyat Analizi: ETHER, ATH Seviyesine Yaklaştı

Ethereum geçtiğimiz hafta denediği ancak bir türlü başaramadığı ATH’ye yine yaklaştı. Varlık, tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın.

Ethereum geçtiğimi hafta içerisinde Bitcoin’in de ATH yapması ile ciddi momentum yakalamış ve yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma şansını elde etmişti. Ancak bunu başaramayan varlık daha sonra düşüşe geçmişti. Şimdi grafiklerde yeniden bu hareketin oluştuğu görülüyor.

ETHER, ATH İçin Hazırlanıyor

Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesinin hemen altında konsolide oluyor ve onu kırmak için başka bir girişimde bulunmaya hazır görünüyor. Ayılar geçtiğimiz günlerde kripto paranın üzerinde sert rüzgarlar estirse de 4 bin doların altına geçemediler. Destek seviyesine tutunan Ethereum, bu noktada düşüşü stabil hale getirdi ve haftasonu boyunca güç topladı. Bu nedenle, ETH’nin her an tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.380 dolardan başka bir kırılma girişiminde bulunmasını beklemek mantıklı.

ETH/USD

Ethereum Fiyatı Teknik Göstergeleri

İşlem Hacmi: Grafikte mavi ile vurgulanan yapıdan bir kırılma beklentisiyle Ethereum hacmi düşmeye devam ediyor. ETH patlamaya çalışırken, volatilitenin önümüzdeki birkaç gün içinde geri dönmesi bekleniyor.

RSI: RSI 70 puanın hemen altında seviyesini korudu. Bu, boğaların hala fiyatı kontrol altında tuttuğunu ve ayıların birkaç denemeye rağmen ETH’yi 4.000 doların altına getiremediklerini gösteriyor.

MACD: Histogram ve hareketli ortalamalar yükselişte ve herhangi bir geri dönüş, ETH fiyatının 4.000 doların altına düştüğünü görmeli. Bu gönderi sırasında, bu daha az olası bir senaryo gibi görünüyor.

ETH/USD

Fiyat 4 bin doların üzerinde olduğu sürece önyargı yükselişte. Ayrıca, son birkaç günlük mumlar olumluydu. Yalnızca kilit direnç seviyesindeki keskin bir reddetme ETH’yi daha da aşağı itebilir. Bugüne kadar, boğalar üstünlük sağladı.

Ethereum için Kısa Vadeli Fiyat Tahmini

ETH mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkmayı başarırsa, yeni bir ralli olası hale gelir ve ETH, ilk hedef yaklaşık 5 bin dolar olmak üzere daha yüksek seviyeleri keşfedebilir. Ayılar fiyatı kontrol altına alırsa, kartlarda 3 bin 500 dolara hızlı bir düşüş olabilir. Şu anda, boğalar fiyat hareketine hakim durumda ve ETH tekrar direnç seviyesine ulaşır ulaşmaz bu hareketler test edilecek.

Temel Destek seviyesi: 4 bin dolar, 3 bin 500 dolar

Anahtar Direnç seviyesi: 4 bin 380 dolar

Uyarı: Analiz Yazılarımız Yatırım Tavsiyesi Değildir

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
17.96%
$46,928.00
$8,428.27
Ethereum (ETH)
15.6%
$3,905.68
$609.29