bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,188.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,032.23
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.33
Ana SayfaAnalizEthereum Fiyatı 2.200 Dolar Seviyelerinin Üzerine Çıkabilir: Analiz

Ethereum Fiyatı 2.200 Dolar Seviyelerinin Üzerine Çıkabilir: Analiz

Ethereum, eğer tarihin kendisini tekrar etmesi durumunda, en son satışları takiben 2.200$ seviyelerinin üzerine çıkabilir.

Ethereum, bugün erken saatlerde bir düzeltme yaşayarak Bitcoin fiyatını takip etti. Bununla birlikte, aynı zamanda tipik olarak ciddi bir yükseliş trendi izleyen RSI ise aşırı satım seviyelerine ulaştı.

Ethereum Fiyatı Bir Düzeltmeden Geçiyor

Bitcoin fiyatı bugün, 50.000$ seviyesindeki yeni rekoru bir reddederek 46.000$ seviyelerinin altına düştü. Bu düşüş eğilimini birçok altcoin takip etti ve ETH de bunların arasındaydı. Bununla birlikte, Ethereum fiyatındaki düzeltme, BTC’ye kıyasla daha dikti.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, fiyat 1830$ seviyelerinden 1660$ seviyelerine geriledi ve bu da yaklaşık %9’luk ani bir düşüşe tekabül ediyor.

Veriler, yalnızca son 24 saatte büyük borsalarda hem uzun hem de kısa ETH pozisyonlarının yaklaşık 317 Milyon Dolar değerinde tasfiye edildiğini gösteriyor. Bunun, piyasanın son birkaç gün içinde ne kadar fazla kaldıraç kullandığının bir göstergesi olabileceğini belirtmek gerekir.

Yine de Boğa İşaretleri

Yukarıdakilerden bağımsız olarak, en popüler teknik göstergelerden birine ve fiyatın tarihsel olarak nasıl performans gösterdiğine bakmak, piyasa için yükselişe işaret edebilir.

Twitter’da popüler bir altcoin traderı ve analisti tarafından belirtildiği gibi;

”Saatlik olarak aşırı satış sınırına her ulaştığımızda, ortalama %37’lik bir artış elde ettik. Boğa piyasası koşulları sertleşiyor. Değişirse, ETH için karakterde önemli bir değişiklik olacaktır.”

Aslında bakıldığında, trader basit bir durum ortaya koyuyor. RSI, aşırı satım koşullarına her düştüğünde, fiyat ortalama %37 oranında sıçradı. Bu, bugün erken saatlerde ETH’nin 1660$ seviyelerine düştüğü durumdu. Eğer tarih kendini tekrar ederse, ETH 2.200$ seviyelerinin üzerini görebilir.

Bu yazı yazılırken fiyat zaten yaklaşık %8,5 oranında toparlandı ve fiyat, 1.800$ seviyelerini fethetmek için mücadele ediyor.

Farkında olmayanlar için RSI, hemen hemen her teknik analizde bulunan bir momentum göstergesidir. Bir varlığın fiyatındaki aşırı alım veya aşırı satım koşullarını değerlendirmek amacıyla son fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçer.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.72%
$60,188.00
$1,637.11
Ethereum (ETH)
0.68%
$4,032.23
$27.42