Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Ethereum Fiyatı 600 Dolar Seviyelerine İlerliyor

Ethereum Fiyatı 600 Dolar Seviyelerine İlerliyor

0

Ethereum fiyatı, bu hafta sonu %15’in üzerinde büyük bir artış yaşayarak bu sabah 585$ seviyelerine ulaşmayı başardı.

Bitcoin ise Cumartesi günü 19.000$ seviyelerine ulaşabilmek için bir ivme başlattı. Ancak o zamandan beri Ethereum ve diğer kripto varlıklarının çoğu yükselmeye devam ederken BTC fiyatı hafifçe geri çekildi.

ETH, geçen hafta yaklaşık 460$ seviyelerinde işlem görürken kısa süre içinde %27 oranında değer kazandı. Ethereum, yılın başından bu yana kıyaslandığında %150 civarında artış gösteren BTC’yi geride bırakarak %345 oranında arttı.

Ethereum 600 Dolar’ın Peşinde

Ethereum, bu sabah 585$ fiyata ulaşarak Haziran 2018’den bu yana en yüksek seviyesine yükselmeyi başardı.

ETH / USD. Kaynak: tradingview.com

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala %59 oranında düşük olan ETH fiyatı için uzun vadeli grafikler iyimser bir tablo oluşturuyor.

İkinci en büyük kripto para fiyatının en son dört rakama yükselmesi, yatırımcıların yeni blockchain projeleri tarafından sunulan tokenlerı satın almak için yüklendiği 2017/18 ICO (ilk madeni para teklifi) patlaması sırasında oldu.

Trader ve analist Josh Rager, mevcut seviyeleri uzun vadeli grafiklerde direnç olarak görüyor. Rager‘a göre, ETH rotasında kalmaya devam ederse geri çekilmeden önce 618$ seviyelerine ulaşabilir.

Yükseliş ivmesinin çoğu, ETH 2.0‘ın piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor olabilir. Erken stake etme o kadar olaylı olmadı fakat yakın zamandaki bir artış, ETH 2.0 Launchpad‘e göre şu ana kadar yatırılan miktarı hedefin %55’ine çıkardı.

Yeni blok zincirinin piyasaya sürülmesinden bir hafta önce tam miktarın stake edilmesi gerekiyor ve bunun bu yılın sonundan önce gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Stake etme amacıyla Ethereum talebinin artması muhtemel görünüyor ve bu da fiyatlar üzerinde daha fazla etkiye sahip olacağa benziyor.

Spartan Group ortağı Kelvin Koh bu korelasyonu gözlemledi;

Beacon Chain istikrarlı olana ve stake hizmetleri işleri kolaylaştırana kadar ETH sahiplerinin çoğunluğunun hisseye sahip olamaması muhtemel. Bu, önümüzdeki yıl bir kez daha dört haneli Ethereum fiyatlarına neden olabilir.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version