bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,171.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,121.90
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $562.05
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinEthereum Fiyatı Bu Yıl 10 Bin Dolar Seviyelerine Ulaşabilir mi?

Ethereum Fiyatı Bu Yıl 10 Bin Dolar Seviyelerine Ulaşabilir mi?

Ethereum fiyatı son zamanlarda istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. ETH şu anda CoinMarketCap verilerine göre 337 milyar dolarlık piyasa değeri ile 2.916 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bununla birlikte en büyük altcoin’in bu yıl içinde 10.000 dolar seviyelerine ulaşabileceği iddia edildi, peki bu gerçekten olabilir mi?

ETH 2.961 dolar seviyelerine ulaşarak yeni bir ATH belirldi. Bazı analistlere göre ise ETH’nin bu istikrarı onu Bitcoin’in piyasa değerine yaklaşmasına yardımcı olacak. Bununla birlikte Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %49’un altına düştü ve Ethereum’un pazar payı ise %15 seviyelerine yaklaştı.

Analistler, ETH fiyatı konusunda iyimser görünüyorlar ve yakın gelecekte de bu durumun devam edeceğini tahmin ediyorlar. Bazı analistlerin ve firmaların bir çoğu ise Ethereum fiyatının bu yılın sonuna kadar 10.000 dolar veya üstüne çıkmasını bekliyor. Bunlardan biri de Fundstrat Global Advisors. Şirket ETH fiyatına yönelik tahminini paylaştı ve fiyatın yıl içinde 10.000 dolara yükselebileceğini belirtti.

Ethereum

Bununla birlikte usta analist Spencer Noon’da ETH fiyatının 2021 yılı sonuna kadar neden 10.000 doları görebileceğini açıkladı. İşte analistin bu tahminini dayandırdığı bazı nedenler;

  • ETH blok zinciri, yaklaşık 18 milyar dolar ödenen ortalama günlük ücret ile diğer rakiplerini gölgede bıraktığı için şu anda ETH blok zinciri için büyük bir talep var.
  • ETH ağında NFT satışları hızla arttı ve son zamanlarda 600 milyon doları aştı.
  • ETH tabanlı Polygon ağı şu anda günlük işlemlerde 1 milyon dolar işliyor. Ayrıca Aave gibi en büyük DeFi projelerinden bazılarını da bünyesine kattı.
  • ETH ağının şu anda olağanüstü stabilcoin arzında 50 milyar dolardan fazla var.
  • Bugün itibariyle Ethereum ağı, Bitcoin ağının iki katı olan 30,5 milyar dolar değerine ulaştı.
  • ETH için günlük aktif adresler sürekli bir yükselişte ve son zamanlarda 625K’nın üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  • ETH, bu yıl DeFi piyasasının yaşadığı patlayıcı büyümeyle yavaş yavaş kurumsal düzeyde bir teknoloji olarak ortaya çıktı. DeFi’de kilitli olan toplam 65 milyar dolarla, DeFi projelerinin çoğu Ethereum ağında bulunuyor.

Bununla birlikte topluluk şimdi ETH 2.0 güncellemesinin başlatılmasını bekliyor. Sonuç olarak analistlere göre, ETH dünyanın en büyük blok zincir ağı haline gelebilir. Son aylarda birkaç proje ETH blok zincirinden Binance Smart Chain (BSC) ağına taşındı. Bu yüzden bazı analistlere göre Ethereum, ETH 2.0 ile DeFi pazarındaki üstünlüğünü tekrar geri kazanabilir.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.41%
$49,171.00
$3,643.57
Ethereum (ETH)
0.93%
$4,121.90
$38.33