bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,580.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,925.17
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $356.33
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinEthereum Fiyatı Şubat Ayında 2.000 Dolar Seviyelerine Ulaşabilir mi?

Ethereum Fiyatı Şubat Ayında 2.000 Dolar Seviyelerine Ulaşabilir mi?

Yeni Zelanda’lı popüler kripto para analisti Lark Davis, Şubat ayının sonundan önce Ethereum fiyatını 2000$ seviyelerine çıkarabilecek dört büyük pozitif katalizörden bahsetti.

CoinMarketCap verilerine göre şu anda ETH, 1180$ seviyelerinde işlem görüyor.

Bununla birlikte, 15 Ocak Cuma günü YouTube kanalında yayınlanan bir videoda konuşan Davis, Ethereum fiyatının önümüzdeki ayın sonundan önce 2000$ seviyelerine çıkabileceğine inandığını söyledi ve bunun nedenlerini sıraladı.

Davis, videosuna “Fiyat ve teori aslında Bitcoin’in gerisinde kalsa da, Google Trends’e göre Ethereum’a olan ilgi hiç bu kadar yüksek olmamıştı” diyerek başladı. Daha sonra Ethereum fiyatını yükseltebilecek başlıca katalizörlerden bahsetmeye devam etti.

ETH 2.0 Heyecanı

”Ethereum şu anda tarihindeki en önemli yükseltmeden geçiyor. Bu yükseltmenin ilk aşaması zaten devam ediyor. Aslında, şu anda ETH 2.0 depozito stake sözleşmesinde kilitlenmiş 2,5 Milyon Ethereum var. Şimdi Ethereum’un bir sonraki büyük aşamasını dört gözle beklemeye başlayabiliriz.”

EIP-1559

“Bu, Ethereum’un işlemlere yönelik ücret modelini her işlem için ödenecek bir temel ücret getirerek değiştirmeyi amaçlayan iyileştirme protokolüdür. Bu, ağın istenmeyen postalardan korunmasına yardımcı olur, böylece ağdaki tıkanıklığı azaltır, ancak daha da önemlisi, Ethereum yükseltmesinin bir parçası da ücret yakma getirecek olması, yani aslında görmeye başlayacağız inanılmaz miktarda Ethereum yakılıyor.”

“Her gün, her işlem bu iyileştirme önerisini uyguladıklarında Ethereum’u yakmaya başlayacaklar, hatta Ethereum’u deflasyonist bir kripto para birimine dönüştürecek, bu da uzun vadeli fiyat takdiri için tamamen harika olacak. Şimdi bu, Ethereum 2.0 aşama 1.5 ile neredeyse kesinleşiyor.”

Katman 2 Ölçeklendirme Çözümleri

“Şu anda, yeni teknoloji katman 2 açısından en büyük anlaşma muhtemelen iyimser toplamalar olacaktır. Bu, büyük DeFi uygulamalarının iyimser teknolojiyi uygulayarak ücretleri önemli ölçüde düşürmesine olanak sağlayacaktır. Şimdi, Synthetix muhtemelen bunu başaran ilk büyük Ethereum DApp olacak. Bu, bu uygulamalar için oyunun kurallarını değiştirecek çünkü onları ödemeden kullanabileceksiniz.”

Artan Talep

“Ethereum’un ne olduğuna, teknolojinin gücüne, teknolojinin değer önerisine uyanmakta olan büyük paralar gitgide artıyor ve birçok kurum dışarı çıkıp Bitcoin satın almakta bile tereddüt ederken, daha akıllı, daha çevik, hedge fonları ve büyük paralı adamlar, Ethereum satın alıyorlar. En önemlisi ise, CME’nin Ethereum vadeli işlemlerinin Şubat ayının başında yayınlanacak olması.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.38%
$42,580.00
$1,865.00
Ethereum (ETH)
5.75%
$2,925.17
$168.20