bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,821.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,858.59
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $336.19
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinEthereum Fiyatı Üç Günde 400 Dolar Yükseldi! İşte Sebepleri

Ethereum Fiyatı Üç Günde 400 Dolar Yükseldi! İşte Sebepleri

Ethereum, bu haftanın başından beri üç gün üst üste günlük yeşil mumlar gösterdi ve fiyat 1.544 dolar seviyelerinden 1.945 dolar seviyelerine yaklaşık %20 yükselmeyi başardı.

Bununla birlikte birkaç olay ETH’nin bir aydan daha uzun bir süre önce ulaştığı son zamanların en yüksek seviyesi olan 2.036 dolar seviyelerine yaklaşmasına neden olmuş olabilir.

Kaynak: TradingView

29 Mart’ta sizlerle paylaştığımız haberde de belirttiğimiz gibi, küresel ödeme devi Visa, USD tabanlı bir stabilcoin olan USDC kullanmaya başladı ve onunla işlemleri doğrudan ETH ağında gerçekleştirdi.

Bu, hem Bitcoin hem de ETH fiyatının her birini yaklaşık %5 oranında artırdı. USD Coin (USDC), 11 milyar dolarlık piyasa değeri ile ikinci en büyük dolar bazlı stablecoin’dir.

Ayrıca BlockFi, Bitpanda ve Fold gibi kripto para şirketleri, kullanıcılarına Bitcoin geri ödemeli Visa kartları sunmaya başladı.

Bununla birlikte, Mart ayı başlarında yine sizlerle haberini paylaştığımız gibi büyük Çinli teknoloji şirketi Meitu, iki büyük kripto varlığı olan Bitcoin ve ETH’ye yaklaşık 40 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Ayrıca 25 Mart’ta, bir DLT altyapı şirketi ve Staked bir varlık yöneticisi ile ilgili haberler yayılmıştı. Geçen yıl 1 Aralık’ta başlatılan Beacon Chain, ETH 2.0 ağında stake ederek ETH’yi kullanan finansal kurumlara kar elde etmelerini teklif etmişti. Staked ETH Trust, akredite yatırımcılardan gelen kriptoları kabul ederek ETH 2.0 hissesine %8 getiri sunuyor.

Ayrıca, en büyük kripto para birimi alıcısı olan Grayscale fonu, kurumsal yatırımcılar için ETH’yi stoklarına eklemeye devam ediyor.

Beacon Chain, Ethereum’un tamamen ETH 2.0’a geçmesi ve Bitcoin ve birden fazla altcoin tarafından kullanılan Proof of Work’ten Proof of Stake fikir birliği modeline geçmenin ilk adımıdır. Bu arada, Beacon Chain’deki depozito sözleşmesine kilitlenmiş olan ETH’nin toplam değeri artmaya devam ediyor. Bugün, Glassnode’a göre tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.25%
$41,821.00
$1,359.18
Ethereum (ETH)
5.2%
$2,858.59
$148.65