bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,802.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,966.48
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinEthereum, Google Adsense Tarafından Kara Listeye mi Alındı

Ethereum, Google Adsense Tarafından Kara Listeye mi Alındı

Google’ın, Google Ads reklam platformu üzerinde, Ethereum (ETH) anahtar kelimelesi geçen reklamların kara listeye alındığı bildirildi. Akıllı sözleşme denetimi başlangıcı Decenter, 10 Ocak’ta tweet attı.

Resmi Google Adsense hesabı, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’yı hedefleyen kripto para borsalarının platformda ilan edilebileceğini fakat, diğer ülkeleri hedefleyen kripto para borsalarının reklamlarının red nedeni olabileceğini belirten tweet’e cevap verdi.

Decenter, akıllı sözleşme güvenliği denetimleri yapan bir grup geliştirici olduklarını ve “ethereum geliştirme hizmetleri” ve “ethereum güvenlik denetimleri” anahtar kelimelerini kullanmaya çalışırken hata mesajı gördüklerini açıkladığında, Google Ads’in resmi hesabı şöyle cevap verdi:

“Anahtar kelimenizin reklamları tetiklemeye uygun olup olmadığını önceden doğrulayamayacak olsak da, Finansal ürünler ve hizmetler politikamızın ‘Kripto Para Birimleri’ bölümüne başvurmanızı öneririz.”

Decenter, Ethereum topluluğuna, Reddit’te iddia edilen Google Ads politika değişiklikleri hakkında açık bir soru sonrası, takım şunları belirtti:

“Kampanyalarımızda “ethereum” içeren anahtar kelimelerin hiçbiri artık (9 Ocak’tan itibaren) reklam olarak gösterilmiyor ve şu anda aşağıdaki hata raporunu gösteriyor.”

Decenter’in Reddit’teki iddialar için ayrıca, “ethereum akıllı sözleşme denetimleri” ve “eos akıllı sözleşme denetimleri” için anahtar kelimeleri test ettiklerini ve yalnızca “EOS” referanslı anahtar kelimenin reklam gösterdiğini belirlediklerini söyledi.

Reddit yayınındaki ilk yorumda, Google’ın, tarafsız bir üçüncü kişi olarak bulunduğu pozisyonu eleştirdiği belirtiliyor:

“Google’ın çeşitli politik ve ekonomik gündemleri var ve tercihlerini tanıtmak için çeşitli hizmetlerini kullanmaya oldukça istekliler. AdSense ve Youtube’un yanında, oyun mağazasında da bazı olaylar oldu.”

Geçtiğimiz yılın Mart ayında Google, Finansal Hizmetler politikasında yapılan son güncellemeye göre, Haziran 2018’de her tür kripto para ile ilgili reklamcılığı yasaklamıştı.

Ancak Google, Eylül 2018’de, Ekim’deki reklam politikasını değiştireceğini açıkladı ve bazı kripto işletmelerinin reklam yapmalarını sağladı. Yani, yapılan değişiklikler sonrası Google, kripto para reklamlarının Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’da gösterilmesine izin veriyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.74%
$58,802.00
$2,199.19
Ethereum (ETH)
5.24%
$3,966.48
$207.84